Jak nakládat s odpady dobře? Otázka, která trápí řadu měst a obcí

| autor: Hana Tomášková0

kontejnery210.jpg
zdroj: Ilustrační foto/ Pixabay

Se změnou odpadového zákona začaly v mnoha obcích sílit snahy o změnu odpadového hospodářství. Starostové musí čelit novým otázkám, které se týkají snižování produkce směsného komunálního odpadu, nejasností okolo odbytu vytříděných surovin, svozu a likvidace odpadu atd. Jak z toho ven?

Protože problematika odpadového hospodářství není jednoduchá a naším cílem je přispět k přechodu na efektivní a udržitelný systém, přinášíme sérii článků s příklady dobré praxe nakládání s odpady – Projekt Když se s odpady nakládá dobře.

Poradna

Zajímá vás, jaké výhody nabízí v odpadech sdružování obcí? Jaká to přináší úskalí?

Jak v praxi probíhá monitoring odpadů? Jaké výhody mají čipy a jaké QR kódy?

Jak na odpadovou analýzu? Jak reagovat na problematiku odbytu vytříděných odpadů?

Jak předcházet vzniku odpadu? Na co zejména se zaměřit při snižování produkce směsného komunálního odpadu?

V rámci našeho portálu můžete využít Poradnu, kde vaše dotazy zodpoví odborníci.

Poradna3.png

Projekt Když se s odpady nakládá dobře

Projekt bude pokračovat po celý rok 2021. Těšit se můžete na zajímavá témata, jako je problematika elektroodpadu, bioodpadu, prevence vzniku odpadu apod.

Zatím jsme publikovali:

Projekt Když se s odpady nakládá dobře: Třídění odpadů – problematika odbytu, obchodovatelné komodity

Video Projekt Když se s odpady nakládá dobře: Spolek obcí bude mít vždy větší sílu

Projekt Když se s odpady nakládá dobře: Svazky obcí v oblasti odpadového hospodářství

Video projekt Když se s odpady nakládá dobře: Svozová firma versus technické služby

Projekt Když se s odpady nakládá dobře: Svoz odpadů – svozová firma versus technické služby

Video Projekt Když se s odpady nakládá dobře: Monitoring odpadů

Projekt Když se s odpady nakládá dobře: Monitoring odpadů