Tag: NAKLÁDÁNÍ S ODPADY

adam-kring-lSC7geyYtcI-unsplash

Aktuality / 7. 12. 2023

Kam s vysloužilými pneumatikami?

Starých pneumatik si bohužel můžeme všimnout všude okolo nás. V přírodě, na polích, u silnic, v lepším případě tam leží jedna, v tom horším je jich celá hromada. Každoročně jich dobrovolníci během akce Ukliďme Česko posbírají několik tisíc kusů. Pokud je totiž nikdo neodklidí, budou na svém místě nerušeně ležet ještě stovky let. Existuje však lepší způsob, jak se starých pneumatik zbavit.

abdur-ahmanus-Pg3hfZa_izQ-unsplash

Aktuality / 30. 11. 2023

Zúčastněte se průzkumu o nakládání se stavebním a demoličním odpadem

RPA Europe a Dánský technologický institut oslovily Svaz měst a obcí ČR s dotazníkem v nové studii "Protokol a pokyny pro nakládání se stavebním a demoličním odpadem v EU". Cílem studie je podpořit Evropskou komisi při revizi a aktualizaci protokolu pro nakládání s odpady z konstrukce a demolice v reakci na měnící se politický rámec EU a technologické inovace.

jonathan-chng-OTDyDgPoJ_0-unsplash

Odpady / Zpravodajství / 28. 11. 2023

Obce debatovaly o zavedení zálohového systému I. část

Od května, kdy ministr Hladík představil první teze k povinnému zálohovému systému na plastové lahve a plechovky, debata o nutnosti zavedení systému neustala. Jelikož zástupci obcí měli dojem, že zatím neměli možnost vyjádřit se k nové legislativě, uskutečnila se v Poslanecké sněmovně na toto téma diskuse.

Partneři

Vodárenství
Sovak
Zdravá města
Satturn
Wasten
JRK
SKS
Ecobat
Nadace Partnerství
Adapterra Awards
Teplárna ČB
EkoWATT
Solární asociace
AKU-BAT
I-tec
SmVaK Ostrava
Energie AG
Den malých obcí
Denios
PSAS
Rema
K-tech Komunální technika
Meva a.s.
EKO-KOM
ČEVAK
Povodí Vltavy
SRVO
e-Salon
Bert