Tag: PLECHOVKY

jonathan-chng-OTDyDgPoJ_0-unsplash

Odpady / Zpravodajství / 28. 11. 2023

Obce debatovaly o zavedení zálohového systému I. část

Od května, kdy ministr Hladík představil první teze k povinnému zálohovému systému na plastové lahve a plechovky, debata o nutnosti zavedení systému neustala. Jelikož zástupci obcí měli dojem, že zatím neměli možnost vyjádřit se k nové legislativě, uskutečnila se v Poslanecké sněmovně na toto téma diskuse.

zalohy

Odpady / Zpravodajství / 7. 11. 2023

Novela zákona o obalech zavede zálohování, podle MŽP si rozpočty obcí polepší o desítky korun v přepočtu na občana

Ministerstvo životního prostředí na podzim předloží do mezirezortního připomínkového řízení novelu zákona o obalech, která se týká zálohování PET lahví a plechovek. Díky úpravám zákona by se mělo recyklovat více než 2,5 miliardy kusů nápojových obalů ročně, čímž se výrazně sníží nevyužitý odpad a znečištění přírody. Systém zálohování by mohl začít fungovat v polovině roku 2025.

portret_pm.2e16d0ba.fill-730x425.2e16d0ba.fill-730x425

Odpady / Publicistika / 5. 11. 2023

Zálohy, zálohy, zálohy…

Éterem létají argumenty z jedné strany na druhou a je zábavné sledovat, jak jsou některé trochu dětinské až naivní. MŽP chce zálohovat, města a obce zabořily paty do země a brzdí a brzdí, co jim síly stačí. A z jejich pohledu se není čemu divit.

PSAS

Odpady / Oběhové hospodářství / Téma / 18. 9. 2023

Hliník je v Praze jako doma! Do Humpolce se stěhovat rozhodně nemusí

Pražané si třídění nápojových plechovek oblíbili, dokládají to statistiky. Loni se jednalo o 831 tun. Do konce letošního srpna odevzdali lidé 619 tun železa a hliníku. Zdá se proto, že i tento rok bude rekordní. Obsah všech cca 1 800 šedých nádob, rozmístěných v ulicích hlavního města, končí v násypce speciální poloautomatizované linky na separaci kovových obalů.

pet láhev.jpg

Odpady / Oběhové hospodářství / Téma / 14. 9. 2023

Moravské obce a města 2023: Obce odmítají zálohování PET lahví. Starostové se bojí negativních dopadů na rozpočty

Starostové menších i větších měst diskutovali spolu s odborníky o aktuálních tématech z oblasti odpadového hospodářství. Jedním z hlavních bodů programu byla velmi diskutovaná příprava legislativy na zálohování PET lahví a plechovek. Setkání u kulatého stolu Moravské obce a města pořádala již tradičně společnost Magnus Regio. Akce se konala za finanční podpory z rozpočtu statutárního města Brna a Jihomoravského kraje.

Partneři

Vodárenství
Sovak
Zdravá města
Satturn
Wasten
JRK
SKS
Ecobat
Nadace Partnerství
Adapterra Awards
Teplárna ČB
EkoWATT
Solární asociace
AKU-BAT
I-tec
SmVaK Ostrava
Energie AG
Den malých obcí
Denios
PSAS
Rema
K-tech Komunální technika
Meva a.s.
EKO-KOM
ČEVAK
Povodí Vltavy
SRVO
e-Salon
Bert