Infoservis

Pardubice,_Pernštýnské_náměstí

Aktuality / Energie / 16. 7. 2024

V Pardubicích investovali do modernizace chladícího systému

Rozvojový fond Pardubice, majitel a provozovatel multifunkční arény v Pardubicích, oznámil úspěšné dokončení výměny dvou chladících kondenzátorů. Původní kondenzátory dosáhly hranice své životnosti a byly nahrazeny moderními zařízeními. Celková investice byla hrazena z rozpočtu města Pardubice.

Hradec_Králové_K2_-_15

Aktuality / Voda / 16. 7. 2024

Na vysoké teploty a sucho je Hradec Králové připraven

Vysoké teploty současných dnů lákají k vodě. Technické služby Hradec Králové jsou na ně připraveny. Ve městě osadily mlžné brány a mlžné stromy, prostředí zpříjemní fontány, mlhoviště či pítka. Pro případ sucha je postaráno i o městskou zeleň.

1720421301

Aktuality / Odpady / 16. 7. 2024

V Brně vyváží podzemní kontejnery vůz s hydraulickým jeřábem

Síť podzemních kontejnerů v Brně pomáhá obsluhovat popelářský vůz s integrovaným výklopným hydraulickým ramenem. Nový svozový vůz společnosti SAKO Brno pro výsyp podzemních kontejnerů vypadá na první pohled podobně, jako obyčejný popelářský vůz, až na to, že v prostoru střechy má integrované výklopné hydraulické rameno.

269355315_818888b80f_c

Aktuality / 15. 7. 2024

MŽP spouští záchranný program pro raka kamenáče, nejvzácnějšího a kriticky ohroženého raka

V České republice se vyskytuje šest druhů raků, pouze dva z nich jsou však původní. Jedná se o raka říčního a raka kamenáče. Rak kamenáč je vzácnější, jeho početnost výrazně klesá a bez aktivní péče o místa, kde dosud žije, hrozí úplné vymizení tohoto korýše z naší přírody. Právě proto nyní Ministerstvo životního prostředí schválilo záchranný program, který připravila Agentura ochrany přírody a krajiny ČR ve spolupráci s externími odborníky.

Partneři

Vodárenství
Sovak
Zdravá města
Satturn
Wasten
JRK
SKS
Ecobat
Nadace Partnerství
Adapterra Awards
Teplárna ČB
EkoWATT
Solární asociace
AKU-BAT
I-tec
SmVaK Ostrava
Energie AG
Den malých obcí
Denios
PSAS
Rema
K-tech Komunální technika
Meva a.s.
EKO-KOM
ČEVAK
Povodí Vltavy
SRVO
Bert
ORGREZ