Video Projekt Když se s odpady nakládá dobře: Spolek obcí bude mít vždy větší sílu

| autor: Pavel Mohrmann0

zdroj: Ilustrační foto/ TS Malá Haná

Co je běžné ve vyspělých zemích, mělo by být běžné i u nás. I Česká republika chce být moderní a vyspělou zemí s propracovaným a efektivním odpadovým hospodářstvím.

Někde to již pochopili dávno, někde na tom pracují. Jsou ale stále regiony, ze kterých je slyšet, že vytvořit spolek obcí za účelem společného řešení odpadů je nereálné. Důvody jsou různé, argumenty zdánlivě pádné.

Dnešní videoreportáž ukáže příklady spolků, které již léta fungují bez problému či právě vznikají. V některých regionech již pochopili, že mít pod kontrolou vlastní odpady má daleko více pozitiv, než si lze představit.

Máte otázky k tématu? Hledáte způsoby, jak získat kontrolu nad odpadovým hospodářstvím? Zeptejte se odborníků z oboru:

Poradna3.png

Projekt byl podpořen Ministerstvem životního prostředí, projekt nemusí vyjadřovat stanoviska MŽP.

logo_MZP_CZ (3).png