Video Projekt Když se s odpady nakládá dobře: Monitoring odpadů

| autor: Hana Tomášková0

monitoring odpadu video obrazek.jpg
zdroj: Ilustrační foto/ redakce archiv

Pakliže chce obec cokoliv změnit ve svém odpadovém hospodářství, neobejde se bez důkladného monitoringu odpadů. Pokud chce zefektivnit své odpadové hospodářství, ušetřit náklady, předcházet vzniku odpadu, snižovat produkci směsného komunálního odpadu, zefektivnit třídění odpadů, vždy je nutné přesně vědět, kolik a kterého odpadu obec produkuje.

Základem jakéhokoli přechodu na lepší způsob nakládání s odpady je tedy monitoring. Systémů evidence je více a vybrat ten správný je důležité a zároveň ošemetné. Aplikací nevhodného systému evidence odpadů si může obec do svého odpadového hospodářství vnést chaos a naopak si ho znepřehlednit. Takže než se obec rozhodne pro zavedení určitého systému evidence odpadu je více než nutné zmapovat možnosti dané obce či města.

Více se dozvíte z našeho videa:

Monitoring odpadu_video.png

Bez informací o přesné produkci odpadů obce, nelze zavádět jakékoliv změny. Na základě přesných čísel lze postavit ekonomiku odpadů smysluplně stejně jako nastavit toky jednotlivých materiálů. Je ovšem na místě ještě jednou zdůraznit, že zavést správný systém evidence lze až po poctivé analýze podmínek v dané obci či městě.

Bližší informace o monitoringu odpadů najdete také v našem článku Projekt Když se s odpady nakládá dobře: Monitoring odpadů.

Máte otázky k tématu? Hledáte způsoby, jak získat kontrolu nad odpadovým hospodářstvím? Zeptejte se odborníků z oboru:

Poradna3.png

Projekt byl podpořen Ministerstvem životního prostředí, projekt nemusí vyjadřovat stanoviska MŽP.

logo_MZP_CZ (3).png