Video projekt Když se s odpady nakládá dobře: Svozová firma versus technické služby

| autor: Pavel Mohrmann0

zdroj: Ilustrační foto/ redakce archiv

Ve většině případů je spolupráce se svozovou firmou založena na důvěře, která je prověřena mnoha lety. Avšak jak se říká, důvěřuj, ale prověřuj.

V dnešní reportáži ukážeme, že ne každá spolupráce mezi svozovou firmou a obcí je v pořádku. Nelze však paušalizovat a tvrdit, že vždy je dobré a vhodné se spoléhat na své vlastní síly. Jsou obce, které velmi dobře a efektivně nakládají se svými odpady pouze vlastními silami, podobně jako je to například v obci Jiřetín pod Bukovou.

Jako opačný příklad uvádíme Vikýřovice na Šumpersku. Zde je odpadové hospodářství v rukou zkušených odborníků z nadnárodní odpadové společnosti.