Tag: SMĚSNÝ KOMUNÁLNÍ ODPAD

TAP2

Odpady / Oběhové hospodářství / Publicistika / 18. 1. 2023

Polemika I: Jsou tuhá alternativní paliva řešením pro obce?

Nároky na třídění komunálních odpadů porostou. Výše poplatku za skládkování stoupá, zatímco hmotnostní limit pro levnější sazbu klesá. Hledají se možnosti, jak co nejlépe naložit s co největším množstvím odpadu. Jednou z mnoha možností je výroba tuhých alternativních paliv (TAP), která má mnoho odpůrců ale také přívrženců. Rozhodli jsme se tedy v rámci první části polemiky nad tématem výroby TAP ze směsného komunálního odpadu položit odborníkům několik otázek.

Mníšek_pod_Brdy,_zámek_od_břehu_Zámeckého_rybníka

Odpady / Oběhové hospodářství / Publicistika / 3. 1. 2023

Svazky obcí mohou usnadnit plnění cílů odpadového hospodářství

Nároky na obce v oblasti nakládání s odpady rostou. Sdružování obcí může usnadnit řadu systémových změn. Dobrovolný svazek obcí Technické služby Brdy a Hřebeny vznikl 24. 8. 2021 v současné době jej tvoří 8 měst a obcí. Aktivity svazku v oblasti odpadového hospodářství přibližuje v rozhovoru jeho zakladatelka, Magdaléna Davis, zastupitelka města Mníšek pod Brdy.

odpady20.jpg

Odpady / Oběhové hospodářství / Téma / 1. 12. 2022

Obcím brzy přibydou nové povinnosti při nakládání s odpadem

Komunální odpad v ČR stále končí většinou na skládkách. Odpadová legislativa však vyvíjí tlak na obce a doba nutných změn se blíží. Správa v oblasti odpadů byla přenesena až na obce a starostové tak řeší mimo jiné zbytkové odpady, snížení produkce směsného komunálního odpadu, vyšší míru třídění a především ekonomiku odpadového hospodářství.

Partneři

Vodárenství
Sovak
Zdravá města
ABPlast
Satturn
Wasten
JRK
SKS
Ecobat
Nadace Partnerství
Adapterra Awards
Teplárna ČB
EkoWATT
Solární asociace
AKU-BAT
Sensoneo
I-tec
SmVaK Ostrava
Energie AG
Den malých obcí
Zlatý erb
Denios
Syba
PSAS
Rema
K-tech Komunální technika
Meva a.s.
EKO-KOM