Tag: RECYKLACE

adam-kring-lSC7geyYtcI-unsplash

Aktuality / 7. 12. 2023

Kam s vysloužilými pneumatikami?

Starých pneumatik si bohužel můžeme všimnout všude okolo nás. V přírodě, na polích, u silnic, v lepším případě tam leží jedna, v tom horším je jich celá hromada. Každoročně jich dobrovolníci během akce Ukliďme Česko posbírají několik tisíc kusů. Pokud je totiž nikdo neodklidí, budou na svém místě nerušeně ležet ještě stovky let. Existuje však lepší způsob, jak se starých pneumatik zbavit.

automatická třídicí linka v Brně, foto  KPA One (1)

Odpady / Oběhové hospodářství / Zpravodajství / 29. 11. 2023

SAKO Brno otevře druhou směnu na automatické třídicí lince

Už téměř sedm tisíc tun plastu a kovových obalů vytřídila automatická třídicí linka v Brně od zahájení pravidelného provozu v březnu tohoto roku. Odpadová a svozová společnost SAKO Brno počítá s tím, že do konce prosince ještě nejméně tisíc tun přibyde. Vytížení linky je velké, o vytříděné druhotné suroviny je zájem, proto SAKO Brno hledá zaměstnance pro spuštění druhé směny.

jonathan-chng-OTDyDgPoJ_0-unsplash

Odpady / Zpravodajství / 28. 11. 2023

Obce debatovaly o zavedení zálohového systému I. část

Od května, kdy ministr Hladík představil první teze k povinnému zálohovému systému na plastové lahve a plechovky, debata o nutnosti zavedení systému neustala. Jelikož zástupci obcí měli dojem, že zatím neměli možnost vyjádřit se k nové legislativě, uskutečnila se v Poslanecké sněmovně na toto téma diskuse.

shutterstock-1828795127

Odpady / Zpravodajství / 22. 11. 2023

Nákupy na Black Friday zvyšují produkci elektroodpadu. Jak se chovat odpovědně?

Slevové akce Black Friday vrcholí a nákupy vánočních dárků nabírají na obrátkách. Mezi oblíbené položky v nákupních košících spotřebitelů aktuálně patří elektronika – například mobily dnes platí za typické dárky pod stromeček. Výhodné nákupy elektra však přispívají k nárůstu produkce elektroodpadu, jehož množství globálně roste raketovým tempem a představuje tikající bombu.

portret_pm.2e16d0ba.fill-730x425.2e16d0ba.fill-730x425

Odpady / Publicistika / 5. 11. 2023

Zálohy, zálohy, zálohy…

Éterem létají argumenty z jedné strany na druhou a je zábavné sledovat, jak jsou některé trochu dětinské až naivní. MŽP chce zálohovat, města a obce zabořily paty do země a brzdí a brzdí, co jim síly stačí. A z jejich pohledu se není čemu divit.

Partneři

Vodárenství
Sovak
Zdravá města
Satturn
Wasten
JRK
SKS
Ecobat
Nadace Partnerství
Adapterra Awards
Teplárna ČB
EkoWATT
Solární asociace
AKU-BAT
I-tec
SmVaK Ostrava
Energie AG
Den malých obcí
Denios
PSAS
Rema
K-tech Komunální technika
Meva a.s.
EKO-KOM
ČEVAK
Povodí Vltavy
SRVO
e-Salon
Bert