Reklama

Soutěž Vesnice roku v Programu obnovy venkova má mimo jiné za cíl povzbudit obyvatele venkova k aktivní účasti na rozvoji svého domova. Důležité je také upozornit širokou veřejnost na význam venkova.

Malebné město Letohrad leží v Pardubickém kraji. Rozprostírá se v podhůří Orlických hor při soutoku Tiché Orlice a Lukavického potoka, asi 7 km jihovýchodně od Žamberku.

V rámci údržby veřejné zeleně používali v Plzni k hubení plevelů ve zpevněných plochách pouze chemické přípravky. Od letošního jara však mají k dispozici ekologický parní stroj.

Vzorem dobrého ekologického, tedy i morfologického stavu je vodní tok přírodní, nepoškozený lidskými zásahy. V naší kulturní krajině se vodní tok zcela neovlivněný člověkem nenajde.

Kampaň Evropský týden mobility - ETM (16. až 22. září), která probíhá každoročně od roku 2002, má za cíl propagovat bezpečné, ekologicky šetrné způsoby dopravy ve městech a obcích.

Objevili jste na procházce černou skládku? Chcete zjistit, na jaký úřad se obrátit, aby ji odstranil a uložil pokutu původci?

V prvním ze série článků o zpětném odběru elektroodpadu jsme vás informovali, že systém nefunguje vždy tak, jak by měl. Občas se...

Zabezpečení dat ve veřejné správě je stále na velmi nízké úrovni. Často zde dokonce chybí opatření, jak vůbec kybernetický útok detekovat.

Jinak se nedá nazvat neustálá masáž obcí ze strany odpůrců pokusu o jiné a především lepší nakládání s komunálními odpady vyprodukovanými na Olomoucku.

Domácí čistička odpadních vod je ekonomicky vhodným řešením, jak se zbavit odpadních vod. Musí ale splňovat předepsané limity. Proč je tak důležitý zrovna fosfor?