Reklama

Průzkum společnosti Energie ČS, který pro ni realizovala agentura Foresite Marketing, se zaměřil mimo jiné na to, jaké technologie lidé používají v domácnostech a o jakých uvažují, že by si pořídili.

V Praze na Vinohradech najdete novou bezobalovou prodejnu Bout. Chce pomoci českým domácnostem zbavit se zbytečného plastu a chemie a snížit produkci odpadu. Snaží se ukázat, že ekologické může být ekonomické.

V pražských Letňanech byl slavnostně zahájen 2. veletrh čisté mobility e-Salon. Po úvodním ceremoniálu začala konference Čistá mobilita v chytrých městech.

V Plzni proběhl 23. ročník mezinárodní konference SVĚTLO 2019. V rámci konference se konala také volební valná hromada České společnosti pro osvětlování.

Původně se hovořilo o termínu od 1. ledna 2020, kdy již nebude možné na řadě ČOV využívat stávající cesty likvidace kalů. Mnoho dotčených subjektů a technologií však na změnu není připraveno.

Druhý ročník veletrhu e-SALON, který se koná ve dnech 14. až 17. listopadu, bude ještě exkluzivnější než jeho loňská premiéra. V prostorách letňanského výstaviště PVA EXPO PRAHA se představí nejen novinky, trendy a technologie čisté mobility, ale také se uskuteční české premiéry elektromobilů slavných značek.

Vláda se začíná zabývat odpadovou legislativou. Bude se zabývat složitými aspekty, které mají dle návrhu vést k opatrnému odklonu odpadu ze skládek. Tam dole, daleko pod úrovní vlády, v marasmu každodenní reality obcí bude všechno úplně jinak.

Mezi povinnosti vlastníka vodovodu nebo kanalizace patří zpracovat a realizovat plán financování obnovy vodovodů nebo kanalizací, a to na dobu nejméně deseti kalendářních let. Obnova zpravidla vyžaduje rozsáhlé investice.

Mezi města a obce, které věnují pozornost správnému nakládání s odpady, patří také Nymburk a Pohořelice. Města zavedla adresné třídění odpadu, aby snížila objem vyprodukovaného směsného komunálního odpadu (SKO).

Mirek Matyáš je technik, konzultant, obchodník a hlavně nadšený elektromobilista. Elektromobilem již najel přes 100 tisíc kilometrů. Svůj e-vůz nabíjí převážně doma, i když se kdysi domníval, že bude potřebovat rychlé nabíjení.