Obce se mohou zapojit do soutěže „Čisté obce s NEVAJGLUJ 2024“

| autor: redakce| zdroj: NEVAJGLUJ0

cigarette-butt-238161_640
zdroj: pixabay

Kolektivní systém pro sběr a likvidaci nedopalků vyhlašuje první ročník soutěže „Čisté obce s NEVAJGLUJ 2024“. Soutěž je určena obcím, které letos zorganizují osvětové aktivity zaměřené na informování obyvatel a návštěvníků obcí s cílem omezit odhazování nedopalků a odpadků ve veřejném prostoru.

NEVAJGLUJ a.s. chce touto soutěží podpořit aktivní přístup obcí k udržení pořádku na veřejných prostranstvích omezením odhazování nedopalků a drobných odpadků. Na nejlépe ohodnocené obce čekají věcné dary a finanční odměna.

Kdo se může do soutěže přihlásit?

Soutěž je určená všem obcím ČR, které mají s kolektivním systémem uzavřenou Smlouvu o úhradě nákladů a v termínu od 1. 4. 2024 – 8.9. 2024 v obci zorganizují osvětovou aktivitu specifikovanou pravidly Soutěže. Kladně bude hodnoceno zapojení obyvatel do aktivity, její udržitelnost, environmentální dopad, zaměření na úklid nedopalků nebo například i účast obce v rámci akcí „Ukliďme si Česko“ a účast v aplikaci „Kam s ním“.

Aktivity bude hodnotit odborná komise v září tohoto roku a do hodnocení se bude moci zapojit i veřejnost, a to na sociálních sítích společnosti NEVAJGLUJ a.s., kde budou jednotlivé přihlášené aktivity zveřejněny.

Jak se přihlásit?
Přihlášky je možné zasílat již nyní na adresu soutez@nevajgluj.cz. Sběr přihlášek potrvá až do 8. září 2024. Vyhlášení vítězů proběhne na počátku října 2024 na celostátní konferenci Sdružení místních samospráv ČR, kde budou zástupcům obcí s prvními třemi nejlépe ohodnocenými aktivitami předány šeky a dárky.

Pravidla soutěže a formulář přihlášky naleznete zde.

Do soutěže nelze přihlásit obecné aktivity organizované v rámci Oslav Dne Země, musí se jednat o antilitteringové aktivity zaměřené na udržování čistoty veřejných prostranství.

Co mohou obce vyhrát?

• 1. místo – částka 60 000 Kč
  • 2. místo – částka 40 000 Kč
  • 3. místo – částka 20 000 Kč
  • 4. – 10. místo – částka 10 000 Kč

Součástí budou věcné dárky a diplom pro vítěze.

Více informací o soutěži naleznete nevajgluj.cz.