Tag: ZNOVUPOUŽITÍ

aktuality

Aktuality / 7. 10. 2023

Lidé z krajského úřadu dali věcem druhou šanci

Čtyřiapadesát pytlů, tašek a krabic plných oblečení, obuvi, hraček a mnoha dalších věcí. Takový je výsledek tradiční dobročinné sbírky s názvem Dejme věcem druhou šanci, kterou mezi svými zaměstnanci pořádá odbor sociálních věcí Krajského úřadu Libereckého kraje. Výtěžek si převzal ředitel Oblastní spolek Oblastní spolek ČČK Liberec Ondřej Hradec; část putovala do liberecké nábytkové banky.

PSAS

Odpady / Oběhové hospodářství / Téma / 10. 5. 2023

Oprašte síťovky po prarodičích, pijte z opakovaně využitelných lahví. Jde to i jinak, říká Vašek Matějovský

Ostrov již Vašek Matějovský kvůli zdravotním důvodům opustil, s námi v alianci ale zůstává! I v letošním roce pokračuje kampaň Jde to i jinak, které propůjčil herec a moderátor svůj kreativní um i tvář. Spoty se vymezují vůči nadužívání jednorázových obalů, lahví a kelímků. Místo toho popularizují jejich alternativy jako jsou síťovky, nápojové lahve i znovupoužitelné hrnky. Pražské služby v následujících týdnech zveřejní na svých kanálech čtyři spoty z nové série.

aktuality

Aktuality / 27. 3. 2023

Nepotřebné věci opět dostaly druhou šanci

Osmdesát pytlů napěchovaných oblečením, obuví, hračkami i potřebami pro domácnost. Takový je výtěžek dobročinné sbírky Dejme věcem druhou šanci, kterou již podeváté mezi svými zaměstnanci uspořádal odbor sociálních věcí Krajského úřadu Libereckého kraje.

reuse1.jpg

Odpady / Oběhové hospodářství / Téma / 10. 3. 2023

Re-use pointy se valí do Prahy

Pražské služby aktuálně provozují už čtyři Re-use pointy, jejichž zřizovatelem je Magistrát hlavního města Prahy. Rozšiřování Re-use pointů je součástí koncepčního dokumentu Cirkulární Praha 2030 - Strategie hl. m. Prahy pro přechod na cirkulární ekonomiku, který se mimo jiné soustředí na předcházení vzniku odpadu a implementaci principů oběhového hospodářství v podmínkách hlavního města.

Partneři

Vodárenství
Sovak
Zdravá města
Satturn
Wasten
JRK
SKS
Ecobat
Nadace Partnerství
Adapterra Awards
Teplárna ČB
EkoWATT
Solární asociace
AKU-BAT
I-tec
SmVaK Ostrava
Energie AG
Den malých obcí
Denios
PSAS
Rema
K-tech Komunální technika
Meva a.s.
EKO-KOM
ČEVAK
Povodí Vltavy
SRVO
Bert
ORGREZ