Poradna_obrazek_canva.png
Katalog odpadů

Krajští úředníci vyrazili do práce na kole

| zdroj: Moravskoslezský kraj0

aktuality
zdroj: Moravskoslezský kraj

Moravskoslezský kraj se opět připojil ke kampani Evropský týden mobility, kterou od roku 2002 vyhlašuje Evropská komise. Už podvanácté se krajští úředníci rozhodli nechat svá auta doma a přijet do práce hromadnou dopravou, na kole, koloběžce nebo třeba pěšky.

„Letošní kampaň má motto NEPLÝTVEJ ENERGIÍ, což je téma s ohledem na energetickou krizi skutečně velmi aktuální. Moravskoslezský kraj čistou mobilitu podporuje dlouhodobě, naše auta jezdí na CNG, pro cyklisty jsou před úřadem stojany, k dispozici jsou elektronabíječky pro kola i pro auta. Zvyšující se množství vozidel ve městech je markantní, trpí životní prostředí, řidiči mají potíže s parkováním, kvůli hustému provozu se dokonce stává, že jet autem je časově náročnější než sednout třeba na tramvaj. Po městě se dá i bez auta pohybovat chytře, rychle a pohodlně,“ uvedl ředitel Krajského úřadu Moravskoslezského kraje Tomáš Kotyza.

Evropský týden mobility se letos konal od 16. do 22. září, zapojit se do něj mohou obce, neziskové organizace, úřady, soukromé subjekty i jednotlivci. V minulém roce se do kampaně zapojilo téměř 3000 obcí v 51 zemích nejen v Evropě. V Moravskoslezském kraji se vloni zapojily například Ostrava, Kopřivnice, Havířov, Opava, Nový Jičín nebo Třinec.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Vodárenství
Sovak
Zdravá města
Satturn
Wasten
JRK
SKS
Ecobat
Nadace Partnerství
Adapterra Awards
Teplárna ČB
EkoWATT
Solární asociace
AKU-BAT
I-tec
SmVaK Ostrava
Energie AG
Den malých obcí
Denios
PSAS
Rema
K-tech Komunální technika
Meva a.s.
EKO-KOM
ČEVAK
Povodí Vltavy
SRVO
e-Salon
Bert