Tag: ENERGIE

bert1

Odpady / Energie / Publicistika / 11. 4. 2024

Zpracuje odpady a vyrobí plyn, teplo a hnojivo (nebo také biometan). Modulová odpadová bioplynka je nyní k vidění v Petrovicích u Přeštic

V Petrovicích u Přeštic byl nově spuštěn modulový systém odpadové bioplynové stanice BERT® CEE. Kromě své základní funkce, tedy využívání odpadů z živočišné výroby, jde i o referenční jednotku, na kterou se mohou přijet podívat zájemci o zpracování svých bioodpadů. Nejen živočišných, ale i rostlinných a gastro odpadů.

plyn

Energie / Zpravodajství / 25. 3. 2024

Plynem budeme topit i po roce 2040

V úterý odhlasovali europoslanci směrnici o energetické náročnosti budov (EPBD), která má za cíl snižovat jejich emise a energetickou spotřebu. Vzápětí se ve veřejném prostoru objevila mylná informace, že tím EU zakázala využívání plynových kotlů po roce 2040. Není to pravda. Plynové kotle bude možné pro vytápění dál využívat, a to jak v nových, tak ve starších budovách.

MVE

Voda / Energie / Publicistika / 20. 3. 2024

SPVEZ: Přílepek k havarijní novele ohrožuje malé vodní elektrárny

Poslanecká sněmovna v těchto dnech finalizuje projednání vládního návrhu tzv. „havarijní novely vodního zákona“. Právě k ní předložila skupina poslanců přílepek, navrhující uzákonění převažujícího veřejného zájmu na plánování, výstavbě a provozu výroben z OZE, z něhož ale vylučuje využívání vodní energie. Zástupci sektoru to považují za diskriminační.

studenti

Energie / Zpravodajství / 11. 3. 2024

Hlasování o evropském zákonu, který může zlepšit zdraví českých studentů, jde do finále

Čeští zastupitelé budou hlasovat o směrnici EU o energetické náročnosti budov, která by měla vést k rozsáhlým renovacím veřejných i soukromých budov. Hlasování přichází v době, kdy odborníci z oblasti zdravotnictví, stavebnictví i školství varují před dopady špatného stavu školních budov i rodinných a bytových domů na zdraví českých dětí.

Partneři

Vodárenství
Sovak
Zdravá města
Satturn
Wasten
JRK
SKS
Ecobat
Nadace Partnerství
Adapterra Awards
Teplárna ČB
EkoWATT
Solární asociace
AKU-BAT
I-tec
SmVaK Ostrava
Energie AG
Den malých obcí
Denios
PSAS
Rema
K-tech Komunální technika
Meva a.s.
EKO-KOM
ČEVAK
Povodí Vltavy
SRVO
Bert