Tag: OVZDUŠÍ

101-mereni-ovzdusi

Aktuality / 12. 12. 2023

V Olomouci probíhá unikátní měření kvality ovzduší

Letos uplynulo právě deset let od projektu, který realizovalo statutární město Olomouc ve spolupráci se Zdravotním ústavem se sídlem v Ostravě. Projekt mapoval ve vybraných částech našeho města kvalitu ovzduší a jeho výsledkem byla naměřená data (koncentrace znečišťujících látek) vypovídající o skutečném znečištění ovzduší.

Wiener-Konzerthaus-www.lukasbeck.com

Aktuality / 12. 12. 2023

Šetříte pohybem po městě CO2? Vídeň vás odmění vstupenkou do galerie

Kdo šetří CO2, dostane vstupenku. To je princip unikátního digitálního projektu, který ve Vídni právě vstoupil do další testovací fáze. Obyvatelé, kteří nebudou po městě jezdit autem, získají body v aplikaci Kultur-Token-App, které lze vyměnit za volné vstupy na kulturní zážitky. Testovací fáze poběží do února příštího roku a zapojí se do ní 2 000 Vídeňanů.

Berounka_in_nature_park_Horni_Berounka_(3)

Aktuality / 2. 12. 2023

2022: Rok veder, sucha a požárů, ve kterém začala agrese na Ukrajinu a energetická krize

Česko se zaměřuje na adaptační opatření na změnu klimatu, kvalita povrchových vod se mírně zlepšuje, kvalita ovzduší je dobrá. Podle Evropské agentury pro životní prostředí (EEA) se Evropa potýká s přetrvávajícími problémy v oblastech, jako je úbytek biologické rozmanitosti, využívání zdrojů, dopady změny klimatu i environmentální rizika pro zdraví a životní pohodu. Podobně je na tom i Česká republika.

money-2696219_640

Aktuality / 28. 11. 2023

Další nízkopříjmové domácnosti z Vysočiny dosáhly na kotlíkovou dotaci

Radní Kraje Vysočina v minulém týdnu rozhodli o schválení 72 žádostí o poskytnutí kotlíkové dotace. Jedná se o žádosti předložené během prvního měsíce jejich příjmu. Úspěšní žadatelé budou moci na výměnu svého starého kotle na tuhá paliva za nový ekologický zdroj tepla čerpat finanční prostředky v celkovém objemu přes deset milionů korun.

Partneři

Vodárenství
Sovak
Zdravá města
Satturn
Wasten
JRK
SKS
Ecobat
Nadace Partnerství
Adapterra Awards
Teplárna ČB
EkoWATT
Solární asociace
AKU-BAT
I-tec
SmVaK Ostrava
Energie AG
Den malých obcí
Denios
PSAS
Rema
K-tech Komunální technika
Meva a.s.
EKO-KOM
ČEVAK
Povodí Vltavy
SRVO
Bert