Dačice pořídily elektromobil z dotací

| zdroj: Dačice0

zdroj: Dačice

Městu Dačice se podařilo v loňském roce získat dotaci ve výši 250 tisíc korun ze Státního fondu životního prostředí - Národní plán obnovy, která byla určena na nákup nového elektromobilu.

Cílem výzvy i projektu je rozvoj potřebné infrastruktury pro vozidla na alternativní paliva za účelem zlepšení kvality ovzduší a snížení emisí z dopravy. Na základě poptávek byla vybrána nejvýhodnější nabídka a město pořídilo elektromobil značky Dacia Spring, který od prodejce ve čtvrtek 2. března převzal starosta města.

„Elektromobil považuji za velmi dobré řešení, jak přistupovat k modernizaci vozového parku úřadu. Je to cesta k šetrnému provozu a zaměstnanci města ho budou využívat v rámci svých služebních cest převážně po městě a blízkém okolí,“ sdělil k nákupu starosta Miloš Novák.

Nové vozidlo na elektřinu bude mít speciální registrační značku DACICE1E.