Tag: VODNÍ ZDROJE

mžp

Voda / Téma / 22. 3. 2023

Světový den vody: Urychleme změnu, dokud je čas

Mottem letošního Světového dne vody je „Accelerating change“, které můžeme přeložit jako „Urychlení změny“. Heslo Organizace spojených národů, která Světový den vody každoročně vyhlašuje, směřuje zejména k situaci v rozvojových zemích, kde obrovský počet obyvatel čelí nedostatku vody, a kde tedy urychlení změny k lepšímu je životné důležité. Týká se ale i zemí žijících ve vodním blahobytu, jako je Česká republika, protože takový stav nemusí trvat navždy.

skladka (2)

Odpady / Voda / Dotace / 17. 3. 2023

Rekultivace starých skládek

V rámci programu OPŽP je vypsána 16. výzva - Rekultivace starých skládek. Vztahuje se k lokalitám starých skládek, které byly využívány ještě před platností legislativy o odpadech. Výzva cílí na veřejnoprávní sektor, vlastníky a nájemce zasažených území a na subjekty nakládající s odpady.

voda010.jpg

Voda / Téma / 11. 5. 2021

Zajímavá data o vodě

Téměř 95 % obyvatel České republiky je zásobováno vodou z veřejných vodovodů. Na kanalizaci je připojených již bezmála 86 % obyvatel. Tato data za rok 2019 ukazují, že většině obyvatel ČR je pitná voda dostupná a nemají ani velké starosti s odváděním vody odpadní. Jak jsme na tom se spotřebou vody? A jakou vodní stopu zanecháváme?

Partneři

Vodárenství
Sovak
Zdravá města
Satturn
Wasten
JRK
SKS
Ecobat
Nadace Partnerství
Adapterra Awards
Teplárna ČB
EkoWATT
Solární asociace
AKU-BAT
I-tec
SmVaK Ostrava
Energie AG
Den malých obcí
Denios
PSAS
Rema
K-tech Komunální technika
Meva a.s.
EKO-KOM
ČEVAK
Povodí Vltavy