Tag: KONFERENCE

240716-vodik-konference

Aktuality / Energie / 17. 7. 2024

Konference představila vodíkovou technologii jako hnací motor regionálního rozvoje

Inspirativní, zajímavá a vizionářská. Taková byla podle účastníků první konference, kterou pořádala Krajská hospodářská komora Karlovarského kraje v rámci projektu Vodíkový region Čechy & Bavorsko. Řečníci z řad předních českých a německých odborníků mluvili nejen o samotné vodíkové technologii, ale také o konkrétních příkladech jejího využití v Karlovarském kraji a Bavorsku.

240628-Konference

Aktuality / Energie / 1. 7. 2024

Jaké je využití a budoucnost vodíku, ukázala konference

V souvislosti s přechodem na nízkoemisní ekonomiku vzrůstá význam výroby vodíku jako energetického nosiče, který má široké uplatnění v dopravě, energetice i průmyslu. S aktuální situací v oblasti využití vodíku v České republice a Bavorsku i s konkrétními příklady z praxe se zájemci mohli seznámit na konferenci, jíž pořádala včera Krajská hospodářská komora Karlovarského kraje ve spolupráci s českými i německými partnery.

Image

Aktuality / Energie / 27. 6. 2024

Energetika na Třebíčsku v souvislostech: Budování nového zdroje v Dukovanech je příležitostí pro mladé studenty i rozvoj inovací ve firmách

Oblast Třebíče, druhého největšího města Vysočiny, a jejího okolí je neodmyslitelně spjata s Jadernou elektrárnou Dukovany, jako první elektrárnou svého druhu postavenou na území České republiky. Svou výrobou dlouhodobě pokrývá více než 20 % spotřeby České republiky a patří také k nejvýznamnějším zaměstnavatelům v regionu.

Partneři

Vodárenství
Sovak
Zdravá města
Satturn
Wasten
JRK
SKS
Ecobat
Nadace Partnerství
Adapterra Awards
Teplárna ČB
EkoWATT
Solární asociace
AKU-BAT
I-tec
SmVaK Ostrava
Energie AG
Den malých obcí
Denios
PSAS
Rema
K-tech Komunální technika
Meva a.s.
EKO-KOM
ČEVAK
Povodí Vltavy
SRVO
Bert
ORGREZ