Tag: EKOLOGIE

img_vavrousek_01

Aktuality / 8. 6. 2024

Ekolog mokřadů, aktivistka a dvě generace ochranářů. To je pestrost nových laureátů z vyhlášení Ceny Josefa Vavrouška

6. června si v Senátu převzala ocenění čtveřice environmentálních osobností: ekolog mokřadů Jan Květ z Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích si odnesl Cenu Josefa Vavrouška za dlouhodobý přínos. Za výjimečný počin ocenila porota Ceny Josefa Vavrouška pražskou političku a aktivistku Petru Kolínskou. Speciální ocenění putuje také dvěma ochráncům přírody.

sidharth-bhatia-YbRd8Qqem_Y-unsplash

Aktuality / 4. 6. 2024

Znáte nějaký významný počin v oblasti životního prostředí a ekologie, který by si zasloužil ocenění?

Již třetím rokem vyhlašuje Karlovarský kraj anketu Zelená hvězda, prostřednictvím níž se snaží oceňovat mimořádné aktivity nebo počiny v oblasti praktického prosazování udržitelného způsobu života a ochrany přírody v našem regionu. Návrhy na ocenění za uplynulý rok může veřejnost zasílat prostřednictvím on-line formuláře na webu Karlovarského kraje od 3. června až do 31. července 2024.

pexels-nikitaxnikitin-10359535

Aktuality / 21. 5. 2024

Hradec mění veřejné osvětlení, bude ekologičtější i úspornější

Ekologičnost, vysoká životnost a levnější provoz, takové jsou parametry nového osvětlení, které postupně v několika etapách vystřídá to stávající. Jako první, a to už začátkem června, se změny dočká tzv. velký okruh, osvětlení bude vyměněno po celé jeho délce. Radnici se navíc na tuto akci podařilo získat dotaci, která pokryje téměř veškeré náklady.

8558569053_aa89a5f01d_z

Aktuality / 20. 5. 2024

Zauhlovací věž ve Vratislavicích nad Nisou chystá ekologický Reuse den

Akci nazvanou Reuse den hostí v neděli 9. června od 14 hodin areál Zauhlovací věže ve Vratislavicích nad Nisou. Jde se o událost plnou přednášek z oblasti cirkulární ekonomiky či udržitelnosti obecně, kreativních workshopů na téma využití odpadu jako zdroje, upcyclingu či oprav nábytku nebo oděvů v rámci šicí dílny. To vše doplní swap – výměna předmětů mezi návštěvníky.

Partneři

Vodárenství
Sovak
Zdravá města
Satturn
Wasten
JRK
SKS
Ecobat
Nadace Partnerství
Adapterra Awards
Teplárna ČB
EkoWATT
Solární asociace
AKU-BAT
I-tec
SmVaK Ostrava
Energie AG
Den malých obcí
Denios
PSAS
Rema
K-tech Komunální technika
Meva a.s.
EKO-KOM
ČEVAK
Povodí Vltavy
SRVO
Bert
ORGREZ