V sídle Kraje Vysočina se uskutečnila odpadářská konference příkladů dobré praxe

| zdroj: Kraj Vysočina0

aktuality

Kongresový sál Krajského úřadu Kraje Vysočina dnes zaplnilo na 80 zástupců samospráv, úředníků odpadového hospodářství obcí a regionálních odpadářských společností. Zúčastnili se třetího ročníku konference zaměřené na příklady dobré praxe z oblastí předcházení vzniku odpadů a materiálové využití vytříděných odpadů.

Z aktivit kraje byl představen dotační titul na spolufinancování projektů obcí zaměřených především na doplnění sběrné sítě a monitoring předcházení černých skládek. Na úklid a prevenci litteringu cílí aktivita „Čistá Vysočina“. V dopoledním bloku byly dále představeny prezentace k tématu předcházení plýtvání potravinami, správné nakládání s bateriemi a dvě společnosti představily zpracování papíru a skla na výrobky s obsahem recyklátu.

Odpolední blok začal vyhlášením pěti nejlepších sborů dobrovolných hasičů v krajské soutěži sběru vysloužilých elektrospotřebičů s názvem Recyklujte s hasiči za rok 2022. Následovaly prezentace vzdělávacích aktivit pro školy i pro obce, příklad dobré praxe bezúplatné výpůjčky sběrových nádob na textil z Libereckého kraje a konferenci uzavřel příspěvek o zkušenosti se swapem v Telči.

Konference naplňuje cíle Programu na předcházení vzniku odpadů i Plánu odpadového hospodářství Kraje Vysočina pro období 2016 až 2025 v oblasti vzdělávacích aktivit.