Poradna_obrazek_canva.png
Katalog odpadů

Tekutá ekologická čistička vzduchu

| zdroj: FN Nano0

FNB0
zdroj: FN Nano

Povrch vnitřních stěn interiérů budov je možno přeměnit s pomocí nano nátěrů technologie FN NANO® ve dvojrozměrnou, nízkonákladovou, bezhlučnou a bezúdržbovou čističku vzduchu, která ke svému provozu potřebuje jen malé množství světelné energie. Nano nátěry fungují pouze na fyzikálním fotokatalytickém jevu.

Fotokatalýza na jejich povrchu dokáže aktivně čistit vzduch od různých mikroorganismů jako jsou bakterie, viry, plísně, ale i od jedovatých látek a zápachů.

Jak funguje odstraňování jedovatých výparů v praxi si můžeme demonstrovat pokusem ve skleněných boxech. Jeden z boxů má na jedné straně desku, která je natřena nano nátěrem. Druhý box je čistý. V každém z boxů je umístěn měřící přístroj na TVOC látky. Do každého z boxů byly vstříknuty ethanolové páry a zapnuty ventilátory. Ethanol představuje zapáchající látku, která se používá v dezinfekčních prostředcích na ruce. 2. řádek na přístroji ukazuje TVOC a až se hodnoty zastavily u obou přístrojů (obr. 3), byla zapnuta světla, aby se aktivovala fotokatalýza. Po 6 minutách byl levý box zcela bez jakékoliv kontaminace ethanolem a bez zápachu (obr.4).

FNB1
Obr. 3 – začátek pokusu
FNB2
Obr. 4 – ukončení pokusu

Pro upřesnění, nano nátěr technologie FN NANO® aplikovaný na strop místnosti je schopen do sebe zachytit 30 % poletavých polutantů z ovzduší. Pakliže máme takto ošetřeny ještě i stěny, dostáváme se max. na 70 % snížení mikroorganismů z ovzduší. Nikdy není vytvářeno tzv. sterilní prostředí, to by bylo pro člověka a jeho imunitní systém nezdravé.

Větrat je v každém případě potřeba kvůli výměně vzduchu a řešení CO2 v uzavřených místnostech. Klimatizace představuje v interiérech spíše problém. Pokud není pravidelně udržována a čištěna, mohou se v ní vytvářet kolonie bakterií a plísní, které pak mohou kontaminovat vnitřní prostor. V případě použití FN NANO® nátěrů budou mikroorganismy, které se do prostředí dostaly z klimatizace i z vnějšího prostředí, postupně zachycovány na povrchu nano nátěrů a ty díky fotokatalýze (energii světla) budou postupně eliminovány.

Není čistička jako čistička

Typické aplikace v interiéru jsou prováděny na plochu stropu a případně na vrchní části stěn - přibližně 1-1,5 m od stropu. 1 l nátěru FN NANO® 3 Vám typicky poslouží k vytvoření 8-10 m2 fotokatalytického povrchu. Záleží na způsobu aplikace a druhu a savosti podkladu. Nano nátěry lze aplikovat i na stěny, jak je tomu i v kanceláři 21. století.

Na účinnost v interiéru je až 15 let záruky na funkčnost za podmínek správné aplikace a dodržení postupu.

Jako příklad lze uvést porovnání technologie FN NANO® s běžnými čističkami vzduchu co se ekonomiky provozu týče. Vezmeme-li si vzorovou místnost o rozměrech 5 x 3 x 2,8 m, tak se celkové pořizovací náklady pohybují přibližně podobně – tedy cca 3.000 Kč při stejné garanci a životnosti 15 let. Výrazný rozdíl už je ale v provozních nákladech. Roční náklady při spotřebě energie a s nutnou výměnou filtrů u běžných typů čističek vzduchu se pohybují kolem 1.300 Kč, u nano nátěrů je to i s případným dosvícením cca 600 Kč. Za 15 let provozu lze tedy spočítat, že celkový náklad za technologii FN NANO® se bude pohybovat kolem 8.300 Kč a u běžné čističky vzduchu se dostaneme na cca 19.300 Kč.

Benefity technologie navíc jsou:

  • bezúdržbovost
  • nehlučnost
  • není potřeba výmalba
  • nezabírá místo

FOTOKATALYTICKÝ EFEKT JE PERMANENTNÍ, NEVYČERPATELNÝ A NESLÁBNE S ČASEM.

VŠECHNY OCHRANNÉ FUNKCE JSOU ZACHOVÁNY PO CELOU EXISTENCI NÁTĚROVÉ VRSTVY.

ČESKÝ VYNÁLEZ – CHRÁNĚNO PATENTEM A OCHRANNOU ZNÁMKOU FN NANO®.

Funkční nátěry FN NANO® jsou zcela bezpečné, zdravotně nezávadné z hlediska ochrany veřejného zdraví. Fotokatalýza na jejich povrchu výrazně snižuje riziko přenosu šíření infekčních chorob vzduchem, a nastavuje tak vyšší hygienický standard prostředí.

Dokážou zajistit bezpečnější a zdravější prostředí jak v prostorách, kde se vyskytuje větší množství lidí, tak i u Vás doma, ve školních zařízeních i v domovech pro seniory. Jsou také novou perspektivní technologií pro zvýšení úrovně ochrany pacientů a personálu zdravotnických zařízení před odolnými kmeny nebezpečných bakterií a šířením infekcí. Jsou využívány pro odstranění nepříjemných pachů a dočišťování vzduchu od nebezpečných látek.

FNB3

Při načtení QR kódu na jednom z videí (červená značka na obrázku) sami uvidíte, jak se tyto prostory postupně přeměnily v kanceláře 21. století.

Díky virtuální prohlídce máte jedinečnou příležitost si tyto prostory sami a v klidu projít.

Můžete se podívat i na video s pokusem na odstraňování jedovatých výparů ve skleněných boxech i na další videa, jak lze nano nátěry jednoduše aplikovat v praxi a dozvíte se, jak technologie FN NANO® funguje.

Budete-li se chtít dozvědět více informací a sjednat si osobní schůzku, abyste mohli i „nacítit“ toto čisté prostředí, přejděte na web společnosti www.fn-nano.com.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Vodárenství
Sovak
Zdravá města
ABPlast
Satturn
Meva a.s.
Fair Care
Wasten
JRK
SKS
Ecobat
Nadace Partnerství
Adapterra Awards
Teplárna ČB
EkoWATT
Solární asociace
AKU-BAT
Sensoneo
I-tec
SmVaK Ostrava
Energie AG
Den malých obcí
Zlatý erb
Denios
Syba
PSAS
Rema