Poradna_obrazek_canva.png
Katalog odpadů

Přihlaste projekt, který mění svět k lepšímu. Startuje další ročník Cen SDGs

| zdroj: Asociace společenské odpovědnosti0

CenySDGs_2024

Prestižní Ceny SDGs vyhlašuje Asociace společenské odpovědnosti již od roku 2017. I letos ocení udržitelné české projekty firem, organizací, škol nebo veřejné správy. Tento ročník přinese celou řadu změn a zajímavých novinek. Vedle nových kategorií vzniklo i Zvláštní ocenění Kateřiny Fialkové pro regionální a státní úředníky.

Nově budou letos projekty rozděleny na komerční a nekomerční a oceněny budou za přínos v oblastech Diverzita, rovnost a inkluze; Vzdělání; Inovace, technologie a cirkulární ekonomika; Rozvojová spolupráce, mír a partnerství a Změna klimatu. Chybět nebude ani tradiční kategorie pro Mladého lídra, kterou Asociace uděluje ve spolupráci s Forbes Česko. Zmiňované Zvláštní ocenění Kateřiny Fialkové vytvořili pořadatelé na počest této významné osobnosti české diplomacie.

Ceny vítězům budou předány na slavnostním galavečeru v Černínském paláci 3. října. „Smysl ocenění je mnohem širší než jen předání trofejí. Přihlášky jsme spustili během Global Goals Summitu s podtitulem Hear our voices. A to je to, co naše ceny symbolizují – naslouchejte úspěšným příkladům a inspirujte se. Motivace k činům se zhmotní ve formě desítek deštníků v barvách SDGs, které přemístíme do ulic v srdci Prahy společně s edukativní výstavou,” vysvětluje Lucie Mádlová, zakladatelka a ředitelka Asociace společenské odpovědnosti.

Poněkolikáté je jedním z partnerů ocenění Ministerstvo životního prostředí. „Letošní ročník soutěže probíhá v klíčové chvíli. Loni jsme potvrdili svoje závazky na globálním SDG Summitu v New Yorku a letos bychom měli přijmout nové ve vztahu k budoucím generacím na Summitu pro budoucnost. Jsme v druhém poločase plnění celosvětových cílů udržitelného rozvoje, z hlediska výsledků ale stále pozadu, což se potvrzuje i v našem domácím kontextu, jak vyplývá z aktuální Zprávy o kvalitě života a její udržitelnosti,“ konstatuje ministr životního prostředí Petr Hladík (KDU-ČSL).

Přihlášky pořadatelé spouští symbolicky v den konání Global Goals Summitu 2024, akce roku v udržitelnosti v Česku, za kterým stojí Asociace společenské odpovědnosti společně s DVTV. Na jevišti vystoupil například šéfkuchař Vojtech Végh, který zasvětil svoji práci principům veganství a zero waste a pomáhá s tímto principem světoznámým restauracím, fotbalový brankář Patrik Lê Giang hrající ve Vietnamu, který založil nadační fond a pomáhá nejen malým sportovcům, ale i hudebník Tomáš Klus, spisovatelka Barbara Nesvadbová, herec a autor Gastromapy Lukáš Hejlík, vládní zmocněnkyně pro lidská práva Klára Šimáčková Laurenčíková, ředitelé fotbalových klubů AC Sparta Praha a FK Teplice a další.

Od roku 2022 jsou ceny udíleny každý sudý rok. Do uplynulých šesti ročníků se přihlásilo přes 1500 projektů, samotné zapojení pro ně znamená zviditelnění, zvýšení důvěryhodnosti a reputace nebo nezávislé hodnocení od odborníků.

Letošní ročník Cen SDGs vyhlašuje Asociace společenské odpovědnosti ve spolupráci s Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy, Ministerstvem zahraničních věcí České republiky a Ministerstvem životního prostředí. Generálním partnerem je Skupina ČEZ.

Více informací najdete na webu www.cenysdgs.cz. Svoje projekty můžete do tohoto prestižního ocenění hlásit do 30. dubna.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Vodárenství
Sovak
Zdravá města
Satturn
Wasten
JRK
SKS
Ecobat
Nadace Partnerství
Adapterra Awards
Teplárna ČB
EkoWATT
Solární asociace
AKU-BAT
I-tec
SmVaK Ostrava
Energie AG
Den malých obcí
Denios
PSAS
Rema
K-tech Komunální technika
Meva a.s.
EKO-KOM
ČEVAK
Povodí Vltavy
SRVO
Bert
ORGREZ