Poradna_obrazek_canva.png
Katalog odpadů

Nová výzva podpoří obce v Paktu starostů a primátorů

| zdroj: SFŽP ČR0

co2 mzp2
zdroj: MŽP ČR

V Národním programu Životní prostředí (NPŽP) se otevírá nová výzva. Pro samosprávy sdružené v Paktu starostů a primátorů pro udržitelnou energii a klima je v ní připraveno 15 milionů korun.

Dotační výzva se otevře 23. ledna a nabídne peníze na zpracování Akčních plánů pro udržitelnou energii a klima, organizaci Místních dnů pro klima a energii nebo na pracovní místo. Podpora Paktu starostů byla součástí již 5 výzev v rámci NPŽP a bylo na ni dosud alokováno celkem 40 milionů korun.

Oproti předchozí výzvě č. 13/2021 jsou v nové výzvě č. 8/2022 provedeny některé změny. Z důvodu podpoření co nejvyššího množství projektů je ve výzvě podporován pouze jeden Místní den pro klima a energii, byla vypuštěna podpora projektové přípravy a snížena podpora publicity z důvodu vypuštění jejích dalších povinných prvků. Nově platí, že pracovní místo nemusí být zřízeno nově, ale lze z organizace vyčlenit stávajícího pracovníka, který se bude projektu věnovat.

Výzva je určena pro obce, dobrovolné svazky obcí a místní akční skupiny, které musí být již před podáním žádosti registrovány v oficiální databázi signatářů Paktu starostů a primátorů. Obce, které jsou členy Paktu starostů a primátorů, se dobrovolně zavázaly ke snížení emisí CO2 nejméně o 40 % do roku 2030 a zároveň ke zvýšení odolnosti vůči dopadům změny klimatu. Tyto samosprávy nyní mohou získat peníze z Národního programu Životní prostředí.

Minimální výše podpory na jeden projekt je 250 tisíc korun, maximální dva miliony. U podpory pracovního místa může činit maximálně 50 % z celkových způsobilých výdajů, u ostatních podporovaných aktivit maximálně 80 %. Příjem žádostí poběží do 5. června letošního roku nebo do vyčerpání alokace.

Dokumenty k výzvě

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Vodárenství
Sovak
Zdravá města
ABPlast
Satturn
Wasten
JRK
SKS
Ecobat
Nadace Partnerství
Adapterra Awards
Teplárna ČB
EkoWATT
Solární asociace
AKU-BAT
Sensoneo
I-tec
SmVaK Ostrava
Energie AG
Den malých obcí
Zlatý erb
Denios
Syba
PSAS
Rema
K-tech Komunální technika
Meva a.s.
EKO-KOM