Nanotechnologie v Ústeckém kraji frčí

| zdroj: Ústecký kraj0

aktuality.jpeg
zdroj: ICÚK

Ústecký kraj se podílí na akci #JeToNano zaměřené na výměnu nejnovějších poznatků v oblasti nanotechnologií a nanomateriálů. Cílem je představit výzkumné aktivity a produkty, na kterých se v Ústeckém kraji pracuje.

„Nanotechnologie už dávno nejsou výsadní záležitostí pouze pro výzkumné laboratoře, ale v posledních letech nacházejí cestu k praktickému využití v mnoha oblastech života od samočistících nátěrových hmot s nanočásticemi oxidu titaničitého, přes nanočástice kovů a jejich oxidů pro lékařskou diagnostiku a destrukci nádorů a ochranu životního prostředí až po senzoriku a molekulární elektroniku. Poslední globální pandemie upozornila na význam nanovlákenných materiálů pro ochranu zdraví, nicméně připravovaná konference má ambici ukázat, že škála využití nanovlákenných materiálů a nanomateriálů obecně je daleko širší a má vysoký aplikační potenciál. V neposlední řadě je jejím cílem ukázat, jak je možné zapojit nové technologie a nanotechnologie do transformace ústeckého regionu v době, kdy se v Ústeckém kraji nanoprůmysl začal slibně rozvíjet,“ říká vedoucí Ústeckého materiálového centra a odborný garant akce Pavla Čapková.

banner_FNnano.png

„Nanotechnologie jsou velmi perspektivním oborem a jsem moc ráda, že se v našem regionu právě v této oblasti firmám a výzkumu daří. Vnímám příležitosti, které nabízejí pro úspěšnou transformaci, například v oblasti likvidace průmyslových zátěží. A věřím, že se touto akcí podaří zviditelnit dosažené výzkumné i firemní úspěchy právě i navenek,“ vysvětluje radní Ústeckého kraje pro oblast strategie přípravy a realizace projektů Iva Dvořáková.

Více informací o akci najdete zde.

Jak technologie v Ústeckém kraji fungují, se dočtete i zde:

Zdi u Chemparku v Litvínově čistí vzduch