Poradna_obrazek_canva.png
Katalog odpadů

Miláno udělalo významný krok pro čistění ovzduší

| zdroj: FN Nano0

fn0.jpg
zdroj: FN Nano

Obyvatelé Milána zaznamenali ve dnech 25.-29.4.2022 v blízkosti katedrály podivný měřící vůz. Nestává se často, aby přímo v historickém centru Milána bylo prováděno nějaké měření.

Katedrála Narození Panny Marie v Miláně v severoitalské Lombardii, je pátá největší katedrála na světě a druhá největší na Apeninském poloostrově. Právě ona se stala „modelkou“ pro akreditované měření účinnosti technologie FN NANO® na dekontaminaci ovzduší – snižování emisí NOx a O3.

fn1.jpg

Měření probíhalo ve spolupráci s italskou akreditovanou laboratoří Indam a dále pak s naším exklusivním partnerem pro Lombradii, společností 2G NanoTech, která zajistila možnost kontinuálního měření v reaktoru s modelem části města s katedrálou.

Toto živé měření si byli prohlédnout italští a čeští politici, konzulové, municipality, podnikatelé, novináři i vědci.

Náměstek Lombardské vlády Alan Rizzi se na vlastní oči přesvědčil, jak může česká technologie výrazně zlepšit ovzduší v Miláně a ochránit tak nejen památky, ale hlavně obyvatele města Milána,

fn2.jpg

které patří bohužel mezi jedno z nejvíce znečištěných měst v Evropě.

Tato měření přinesla úžasný výsledek, kterým je prokazatelně vysoká schopnost vyčistit centra velkých zamořených měst. Byla naměřena ~39 % účinnost odstranění NOx z ovzduší.

Měření v Itálii se tak stalo vyvrcholením 3 let grantového projektu TRIO, na kterém se podílí Advanced Materials-JTJ s.r.o. (mateřská společnost FN-NANO s.r.o.) s Ministerstvem průmyslu a obchodu ve spolupráci s AV ČR, konkrétně Ústav fyzikální chemie J. Heyrovského.

V současné chvíli probíhá vyhodnocování všech naměřených dat jak ze vzorků fasád, tak z modelu města.

Finální prezentace dat s ukázkou měření a seznámení s výsledky projektu proběhne 14. 9. 2022 v Miláně. O této akci Vás budeme včas informovat.

Z průběžných výsledků již nyní víme, že máme v rukou jedinečnou ekologickou technologii, která vrátí městům dlouhodobě krásný a čistý vzhled. Ochrání povrchy staveb před UV degradací, ochladí jejich povrch a zároveň bude neustále čistit vzduch od jedovatých emisí.

Technologie FN NANO® je nejmodernější technologií pro SMART města BEZ EMISÍ a PŘEHŘÍVÁNÍ!

Vzduch je jen jeden a je nás všech. Přidejte se k nám.

fn6.jpg
fn3.jpg
fn5.png

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Vodárenství
Sovak
Zdravá města
ABPlast
Satturn
Meva a.s.
Fair Care
Wasten
JRK
SKS
Ecobat
Nadace Partnerství
Adapterra Awards
Teplárna ČB
EkoWATT
Solární asociace
AKU-BAT
Sensoneo
I-tec
SmVaK Ostrava
Energie AG
Den malých obcí
Zlatý erb
Denios
Syba
PSAS
Rema