Liberecký kraj podpoří další žádosti o kotlíkové dotace

| zdroj: Liberecký kraj0

andreas-haubold-iUS14gOhhfA-unsplash
zdroj: unsplash.com

Další žadatelé se dočkají příspěvků z programu Kotlíkové dotace v Libereckém kraji V. Cílem projektu je výměna nevyhovujících spalovacích zdrojů na pevná paliva na území regionu. Mezi 44 schválených žádostí kraj rozdělil 7.320.000 korun.

„Jsem rád, že se postupně dostává na další zájemce o výměnu starých kotlů za nové zdroje vytápění.Podporu na výměnu zdroje tepla v objektu je možno poskytnout pouze v případě, kdy je stávající objekt vytápěn kotlem na pevná paliva s ručním přikládáním nesplňujícím minimálně třídu 3 podle normy ČSN EN 303-5,“ informoval Jiří Ulvr, člen rady kraje pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.

Projekt je stoprocentně financován z Operačního programu Životní prostředí 2021–2027. Finanční prostředky projektu určené na výměnu topných zařízení jsou ve výši 60.961.860,46 korun. Příjem žádostí probíhá až do konce srpna 2024.

kotlíky