Tag: ZNEČIŠTĚNÍ OVZDUŠÍ

7691616092_98b05546d6_c

Aktuality / Ovzduší / 12. 2. 2024

Jaká byla imisní situace v Teplicích v loňském roce?

Vyhodnocení imisní situace v Teplicích za rok 2023 je zpráva zpracovaná Ekologickým centrem Most pro Krušnohoří v rámci smlouvy s MgM Teplice. Data získává ECM převážně díky přístupu ke všem měřicím stanicím automatického imisního monitoringu Ústeckého kraje, jejichž provozovatelem je ČHMÚ.

tzvi-kilov-R_q_zbrPCyw-unsplash

Aktuality / Ovzduší / 9. 1. 2024

Ministři zemědělství a životního prostředí připravují regulaci petard a další zábavní pyrotechniky

Použití zábavní pyrotechniky některých kategorií by mohlo být zakázané, nebo povolené jen v přesně uvedeném čase. Omezit by se mohl i její prodej. Jde zejména o pyrotechniku, jejímž hlavním efektem je hluk. Tyto produkty výrazně škodí zvířatům, zejména psům, ale také řadě hospodářských zvířat. Omezení použití zábavní pyrotechniky by také mělo výrazný efekt na zlepšení kvality ovzduší.

101-mereni-ovzdusi

Aktuality / 12. 12. 2023

V Olomouci probíhá unikátní měření kvality ovzduší

Letos uplynulo právě deset let od projektu, který realizovalo statutární město Olomouc ve spolupráci se Zdravotním ústavem se sídlem v Ostravě. Projekt mapoval ve vybraných částech našeho města kvalitu ovzduší a jeho výsledkem byla naměřená data (koncentrace znečišťujících látek) vypovídající o skutečném znečištění ovzduší.

mzp_deklarace_s_Polskem_k_ovzdusi.002

Aktuality / 20. 11. 2023

Ministři podepsali deklaraci o boji proti přeshraničnímu znečištění ovzduší

Ministr životního prostředí Petr Hladík podepsal s polskou ministryní klimatu a ochrany životního prostředí Annou Moskwovou společnou deklaraci, která potvrzuje připravenost obou stran realizovat opatření k omezení přeshraničního přenosu znečištění ovzduší. Deklaraci iniciovalo a připravilo Ministerstvo životního prostředí ČR. Kroky na obou stranách hranice ke snížení znečištění ovzduší je nezbytné vzájemně koordinovat.

Partneři

Vodárenství
Sovak
Zdravá města
Satturn
Wasten
JRK
SKS
Ecobat
Nadace Partnerství
Adapterra Awards
Teplárna ČB
EkoWATT
Solární asociace
AKU-BAT
I-tec
SmVaK Ostrava
Energie AG
Den malých obcí
Denios
PSAS
Rema
K-tech Komunální technika
Meva a.s.
EKO-KOM
ČEVAK
Povodí Vltavy
SRVO
Bert