Poradna_obrazek_canva.png
Katalog odpadů

Kraj Vysočina ve spolupráci s Potravinovou bankou Vysočina předchází plýtvání potravinami

| zdroj: Kraj Vysočina0

Image
zdroj: kr-vysocina.cz

Krajský radní Pavel Hájek, do jehož gesce spadá oblast lesního a vodního hospodářství, zemědělství a životní prostředí, předal v minulém týdnu v Ledči nad Sázavou zástupcům Potravinové banky Vysočina 2 500 kusů opětovně použitelných omyvatelných tašek, které najdou uplatnění v projektu Výdejen.

„Činnost potravinové banky kraj dlouhodobě podporuje nejen finančně, ale spolupracujeme i v oblasti environmentální osvěty k problematice předcházení plýtvání potravinami. Na podzim loňského roku potravinová banka rozběhla projekt s názvem Výdejny – balíčky potravin dalším sociálně znevýhodněným skupinám a pro distribuci získali omezené množství papírových tašek. Spojili jsme potřebné s užitečným a téma předcházení plýtvání potravinami doplnili i snižováním množství použitých jednorázových obalů,“ shrnul spolupráci radní Pavel Hájek.

Prostřednictvím výdejen distribuuje Potravinová banka Vysočina každý pracovní den mezi 50 až 100 balíčky potravinové pomoci, což jsou v součtu přibližně 2 tuny potravin každý měsíc. „Vážíme si všech partnerů, kteří s námi spolupracují. Postupným zaváděním opětovně použitelných omyvatelných tašek zlepšíme podmínky pro manipulaci i přepravu potravinové pomoci,“ uvítal předseda Potravinové banky Vysočina Miroslav Krajcigr.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Vodárenství
Sovak
Zdravá města
Satturn
Wasten
JRK
SKS
Ecobat
Nadace Partnerství
Adapterra Awards
Teplárna ČB
EkoWATT
Solární asociace
AKU-BAT
I-tec
SmVaK Ostrava
Energie AG
Den malých obcí
Denios
PSAS
Rema
K-tech Komunální technika
Meva a.s.
EKO-KOM
ČEVAK
Povodí Vltavy
SRVO
Bert
ORGREZ