Reklama

Letošní rok poprvé oslavíme Světový den zelených střech. Ten vyhlásila Evropská federace zelených střech a připadá právě na dnešní den.


Zcela inovativní přístup, jak zadržet vodu v krajině, byl experimentálně vyzkoušen v chráněné krajinné oblasti Beskydy. Na severním svahu Velkého Javorníku byla těžkou technikou narušena nepoužívaná přibližovací linka na stahování dřeva.


Poctiví evropští výrobci a distributoři elektrozařízení čelí dlouhodobě nekalé konkurenci ze zahraničí. V rámci takzvaného free-ridingu – „jízdy načerno“ – se řada mimoevropských e-shopů vyhýbá placení povinných příspěvků do evropských systémů recyklace elektroodpadu. 


Rekonstruovali jste dům s cílem snížit spotřebu energií v domě a zároveň chránit životní prostředí? Nebo máte právě postavený dům v nízkoenergetickém standardu? Dostali jste zaručené rady, že čerpat dotace je obtížné nebo že to nejde?


V minulém článku jsme přinesli v první části této polemiky názory MŽP a zástupců kolektivního systému Retela a asociace AITAT a i dnes přinášíme zajímavé příspěvky dalších steakholderů.


PARTNEŘI