Reklama

Plasty jsou všude, kam se podíváte. Zkuste zvednout hlavu od těchto řádků a rozhlédněte se z místa, kde právě sedíte. Asi bude málo těch, kteří neuvidí kolem sebe nějaký druh plastu.


Na 26. zasedání Zastupitelstva Středočeského kraje bylo přijato usnesení, které definitivně vyloučilo mokřad Žabák jako lokalitu vhodnou pro výstavbu projektu Svět záchranářů. Mokřad tak i nadále bude moci plnit důležité funkce v ekosystému.


Navýšení skládkovacích poplatků je v České republice již delší dobu doporučováno Evropskou komisí. V řadě členských států Evropské unie jsou již dnes poplatky za skládkování vyšší o desítky procent než u nás.


Plastové obaly od olejových marinád, jednorázové kelímky, plynové kartuše nebo obaly opalovacích krémů patří k těm odpadům, které vznikají primárně během letního grilování, pikniků nebo při kempování. 


Pasivní dům s mokřadní střechou stojí na Letné na pozemku o velikosti 470 čtverečních metrů od roku 2016. Vize majitelů byla vybudovat dům, který bude ohleduplný k životnímu prostředí.


PARTNEŘI