Reklama

Developeři by se v rámci nově vznikajících projektů měli zamýšlet nad tím, jak v urbanizovaném prostoru zadržet vodu a účinně tak bojovat proti tepelným ostrovům. Je nezbytné začít s vodou v krajině lépe hospodařit.

Provoz dopravních prostředků na elektrický pohon se stává stále dostupnější alternativou vozidlům se spalovacím motorem. Litoměřice provozují deset elektromobilů, čtyři plug-in hybridní automobily, dva elektrické skútry a úklidový elektromobil.

Módní průmysl patří mezi významné znečišťovatele životního prostředí. Udržitelná móda, tzv. „slow fashion“, se tak dostává do popředí zájmu nejen ve světě, ale i v České republice.

Malé domácí ČOV jsou určeny k biologicko-mechanickému čištění komunálních odpadních vod. Výběr DČOV je poměrně složitý, zvlášť když provozní řády některých z nich v případě jakýchkoli problémů, včetně neplnění limitů, přesouvají odpovědnost na...

Ministerstvo životního prostředí uvádí na pravou míru výroky ekologického poradce Bohumila Beneše v článku „Ministerstvo nepočítá recyklovaný odpad podle metodiky EU, uvádí ekologický poradce“. Článek byl publikován na stránkách České asociace...