Jsme s vámi již rok. Víc než kdy jindy teď jde o zdravá města a obce

| autor: Hana Tomášková0

Jsme s vámi již rok. Víc než kdy jindy teď jde o zdravá města a obce

Ale život je plný překvapení a pevně věřím, že tato zkušenost nás všechny posune dál. Starostové a starostky se dostali do nezáviděníhodné situace. Tedy, ne že by na práci ve vedení města bylo kdy co závidět. Stali se hromosvody řešícími nedostatek ochranných pomůcek, tlumočníky bezpečnostních nařízení i zprostředkovateli pomoci v nouzi pro potřebné.

Nikdy předtím nemuseli vedoucí pracovníci města řešit podobnou situaci. Zhostili se jí se ctí. A přestože ještě zdaleka není vyhráno, dokázali, že se umí za své občany postavit a bojovat v jejich prospěch.

Každá krize představuje výzvu. Před námi teď stojí kromě boje s nebezpečnou nemocí i bitva o udržení ekonomiky a zajištění výroby a potažmo i práce.

V tom samozřejmě starostové nemohou hrát rozhodující roli. Přeci jen nejsou všemocní, i když někteří budí dojem, že se narodili s nadpřirozenými schopnostmi a pro svou obec dokáží vyčarovat první poslední.

Přesto jim k obvyklým starostem o dostatek pitné vody, o to, kam s odpadními vodami a odpady vůbec, k péči o komunikace, veřejné osvětlení a spoustě dalších nezbytností vedoucích k zajištění chodu obce, přibudou další problémy plynoucí z nové situace.

Nezbývá mi, vážené starostky a starostové, než držet vám palce. A dál se snažit v rámci našich možností na Komunální ekologii, abychom vám přinášeli zajímavé informace, inspirující publicistiku i aktuální zpravodajství vztahující se k vaší práci.

Ráda bych vám za vaši záslužnou práci poděkovala. A děkuji i za to, že nás čtete, reagujete na naše články, posíláte podněty pro další a zajímáte se o dění v ostatních obcích a městech.

Náš web v současné době navštěvuje 7000 unikátních čtenářů měsíčně, což je pro nás úžasné ale zároveň zavazující. Byť to číslo trochu ztrácí na významu v kontextu čísel, která teď hýbou světem a stojí v popředí zájmu lidí.

Všichni si uvědomujeme víc než kdy jindy, jaké jsou skutečné priority lidského bytí. Proto děkuji všem, kteří se podílí na tom, aby se svět znovu stal místem pro kvalitní a zdravý život.

Foto: ilustrační/ Pixabay