SERVIS – CENTRUM CZ: Umíme vytrhnout trn z paty

| zdroj: K-Tech0

Servis  centrum obr hlavni
zdroj: K-Tech

Před nedávnem tomu byly právě tři roky, kdy se součástí skupiny Komunální technika holding stala společnost SERVIS – CENTRUM CZ, společnost která pečuje především o komunální vozy a poskytuje prvotřídní servis návěsů, přívěsů, vyklápěcí a specializované techniky.Téměř ihned se stala plnohodnotným členem a významnou částí celého holdingu.

Hlavní činnost společnosti vychází už z jejího názvu SERVIS – CENTRUM CZ. Jedná se o středisko, kde se poskytuje široká paleta nejen servisních služeb, ale kde také probíhá stavba nových komunálních vozidel, která každoročně obnovují náš trh. Dílnami firmy projde ročně až 100 svozových vozidel. „Nejde však výhradně jen o naše stroje. Montujeme i svozová vozidla pro jiné společnosti,“ říká Josef Pospíšil, generální ředitel společnosti Komunální technika holding, s.r.o.

Jak bylo v úvodu zmíněno, neoddělitelnou součástí činností Servis – Centrum CZ jsou opravy veškeré komunální techniky, která se v ČR vyskytuje. „Rádi se chlubíme tím, že jsme jeden z největších servisů na komunální a specializovanou techniku, který si umí poradit opravdu se vším,“ upozorňuje Josef Pospíšil a dodává, že nezáleží na původu stroje. Může se jednat i o stroje dovezené, nebo cizích výrobců. „Nezřídka k nám dorazí na servis do jednoho z našich středisek i technikaz dalekých koutů naší republiky. Vyplatí se to, protože náš zákazník si je jist, že od nás může čekat absolutní profesionalitu. V případech, kdy je možné vyřešit problém u zákazníka, naše servisní vozy vyjíždí ihned na kterékoliv místo v ČR. Tuto službu využíváme také při pravidelné servisní údržbě, kdy je pro zákazníka mnohem pohodlnější pečovat o svou techniku jak se říká u sebe na dvoře.“

servis-centrum-odsavani-2

Servis – Centrum CZ, s.r.o. je výhradním zástupcem společnosti Paul Wiegand, která je největším dodavatelem náhradních dílů v Evropě. Dodává náhradní díly pro všechny provozované komunální nástavby v České republice. Tato spolupráce zajišťuje rychlost, se kterou Servis Centrum CZ umí náhradní díly zajistit, a tím minimalizuje dobu, po kterou je komunální technika mimo provoz. „Téměř ve všech případech, mimo dodávek dílů nadstandardních rozměrů běžně dodáme náhradní díl do 24 hodin,“ říká Josef Pospíšil a dodává: „Jelikož jsme ale servisní středisko, vždy se primárně snažíme závadu opravit, ne jen díly vyměnit, proto do našeho portfolia patří např. repase, případně výroba náhradních dílů na zakázku dle konkrétního požadavku zákazníka.“

Právě rychlost je významným benefitem. Jakákoliv komunální technika je výrobní prostředek, takže na čase záleží až extrémně. „Pokud hovoříme o kritických opravách, jde o řešení závady například 23. 12. v 16h odpoledne. V zimě, kdy je technika potřeba nejvíce , počasí je nepříznivé a je třeba udržet ve městě či obci pořádek, je čas případné opravy navýsost důležitý.“

V případě, že se jedná o opravu náročnější, přesto neplánovanou, má Servis Centrum CZ k dispozici početnou flotilu náhradních vozidel. V České republice jde s velkou pravděpodobností o největší flotilu vozidel s možností pronájmu a to jak krátkodobě, tak i dlouhodobě. „Pokud je situace zákazníka taková, že v dané chvíli nemá dostatečné množství prostředků na nákup techniky, plán investic na nákup techniky je třeba v dalším období, ale měsíční nájem by byl v jeho silách, techniku takovému zákazníkovi rádi pronajmeme a v dalším období si jí třeba odkoupí,“ objasňuje Josef Pospíšil.

Mnohdy se klient dostane do situace, kdy jde o minuty. Na dispečinku zvoní telefony, nespokojení obyvatelé mají připravené plné popelnice a čekají na svoz. Ten z různých důvodů nepřijede a stížnosti se množí. I v těchto případech je Servis – Centrum CZ připraveno ihned jednat a zapůjčit svůj vůz ve velice krátké době.

Centrum_CZ_obr1

Servis Centrum CZ, s.r.o. , jako součást skupiny K-tech holding zastupuje v ČR kromě společnosti Paul Wiegand také následující výrobce:

• SEMAT - lineární komunální nástavby
  • M-U-T Rakousko – komunální nástavby s těžištěm v rotační technologii stlačování
  • HÜFFERMANN – kontejnerové přívěsy
  • TANA – drtiče – kompaktory
  • BOSCHUNG – Elektrické zametací a multifunkční vozy, letištní zametače a speciální technika
  • ESE – odpadové nádoby
  • Vconsyst – podzemní kontejnery, městský ,mobiliář
  • Traflux – polopodzemní kontejnery
  • Formato Verde – podzemní kontejnery a velkokapacitní podzemní nádoby.

Všechna tato zastoupení, doba, kterou je Servis Centrum CZ, s.r.o. na trhu a veškeré reference, které jsou k dispozici, dělají z této společnosti spolehlivého partnera, o kterého je možné kdykoli se opřít.