Tag: ZADRŽOVÁNÍ VODY

voda_mesto3.jpg

Voda / Ovzduší / Téma / 4. 3. 2021

Modrozelená infrastruktura: vytvořte si zásobník projektů a soutěžte jejich výstavbu na kvalitu

Každodenní život ve městech ovlivňuje především to, jak kvalitní životní prostředí svým obyvatelům nabízí. Jeho zlepšování napomáhá urychlit takzvaná modrozelená infrastruktura přinášející do obcí zeleň a šetrné hospodaření s vodou. Její budování ale může obce finančně zatížit. Je proto nutné zvážit konkrétní situaci, najít způsob financování a soutěžit budování infrastruktury na kvalitu.

déšť2.jpg

Voda / Ovzduší / Téma / 20. 4. 2021

Klimatické změny mění pohled obcí na dešťovou vodu

Sucho nebo naopak lokální záplavy, tvorba tepelných ostrovů ve městech, neschopnost urbanizovaných území dostatečně absorbovat srážkovou vodu. Tyto a další negativní důsledky změny klimatu musí být zohledněny v komplexním řešení zelenomodré infrastruktury měst a obcí.

Ostrava_Farská zahrada.jpg

Voda / Ovzduší / Téma / 5. 5. 2021

Příklady dobré praxe: Farská zahrada v Ostravě

Park v centru města mezi Havlíčkovým nábřežím a Střelniční ulicí byl po úpravách zpřístupněn veřejnosti. Nevzhledné zpevněné plochy nahradily mlatové, dosazena byla zeleň, doplněn mobiliář a designové osvětlení. Nachází se zde také ovocný sad.

zelená střecha_strecharoku4.png

Voda / Ovzduší / Téma / 2. 6. 2021

Proč podporovat zelené střechy ve městech

Jedním z opatření, jak podpořit udržitelný rozvoj ve městech a připravit se na změnu klimatu, je zajištění dostatku zeleně. Jak se s tím vypořádat ve městech, kde je tolik zastavěného území? Vhodným řešením jsou zelené střechy, které obydleným prostorům nabízí celou řadu výhod.

Partneři

Vodárenství
Sovak
Zdravá města
ABPlast
Satturn
Meva a.s.
Fair Care
Wasten
JRK
SKS
Ecobat
Nadace Partnerství
Adapterra Awards
Teplárna ČB
EkoWATT
Solární asociace
AKU-BAT
Sensoneo
I-tec
SmVaK Ostrava
Energie AG
Den malých obcí
Zlatý erb
Denios
Syba
PSAS
Rema