Tag: Vyhláška o podrobnostech nakládání s odpady

paragraf_pocitac.jpg

Legislativa / Odpady / Oběhové hospodářství / Téma / 9. 1. 2023

Evidence odpadů a další ohlašovací povinnosti

V důsledku nabytí účinnosti vyhlášky č. 445/2022 Sb., kterou se mění vyhláška č. 273/2021 Sb., o podrobnostech nakládání s odpady ve znění vyhlášky č. 78/2022 Sb., dochází od 1. ledna 2023 ke změnám ve způsobu vedení průběžné evidence a podávání ročního hlášení, resp. zůstávají stejné jako doposud. Plánované změny se posouvají až na rok 2025.

zakon2.jpg

Legislativa / Odpady / Oběhové hospodářství / Téma / 5. 1. 2023

Od 1. ledna vstoupila v účinnost novelizace vyhlášek týkajících se odpadového hospodářství

Jedná se o předpis č. 445/2022 Sb., kterým se mění vyhláška č. 273/2021 Sb., o podrobnostech nakládání s odpady, ve znění vyhlášky č. 78/2022 Sb., a další související vyhlášky v oblasti odpadového hospodářství. Novelizace vyhlášky o podrobnostech nakládání s odpady, mimo jiné, zmírňuje podmínky pro upravené kaly a jejich aplikaci na zemědělskou půdu.

paragraf4.jpg

Odpady / Oběhové hospodářství / Servisní témata / 19. 10. 2021

6 nejdůležitějších bodů z nové vyhlášky č. 273/2021 o nakládání s odpady

Nová vyhláška má více jak 200 stran. Pročítáním a studováním strávíte hodiny. To nejdůležitější jsme pro vás shrnuli v tomto komentáři. Pokud chcete vědět ještě víc a do studování vyhlášky se vám moc nechce, můžete se přihlásit na náš webinář, na kterém budeme 3 hodiny řešit výhradně dopady nové vyhlášky na praxi obcí.