Tag: PLASTY

Brutal-Assault-clanek

Aktuality / 14. 8. 2023

Brutal Assault: Ekologická stránka festivalu

Když se řekne Brutal Assault, většina lidí si vybaví tvrdou hudbu, černou barvu a pevnost Josefov. Jeden z největších metalový festivalů u nás však v sobě skrývá daleko víc. V rozhovoru s ředitelem festivalu Tomášem Fialou se dozvíte o tom, co je velmi dobře známo návštěvníkům, avšak možná již méně známé širší veřejnosti, a to je ekologická stránka festivalu, na které si pořadatelé náležitě zakládají.

odpady_ostrava

Odpady / Oběhové hospodářství / Publicistika / 2. 8. 2023

Ostrava nepodporuje zálohování, pro PET lahve má využití

Města a obce podnikají kroky, aby dokázaly splnit náročné cíle, které jim stanovuje aktuální platná odpadová legislativa. V jednání jsou však další legislativní úpravy, které by mohly narušit úspěšný chod již rozběhnutých projektů. Město Ostrava má propracovaný systém nakládání s odpady, jehož nedílnou součástí jsou odpadní PET lahve.

obal pizza

Odpady / Oběhové hospodářství / Téma / 24. 7. 2023

Chyby při třídění odpadu

Třídit odpad je v České republice jednoduché. Sběrná síť je dostupná, tvoří ji téměř 700 tisíc nádob na odpady. Průměrná vzdálenost k barevným kontejnerům je 89 m. Systém doplňuje v některých regionech pytlový sběr. Separovaný odpad je možné odevzdávat i do sběrných dvorů, sběrných středisek a podle druhu některý i do výkupen.

Partneři

Vodárenství
Sovak
Zdravá města
Satturn
Wasten
JRK
SKS
Ecobat
Nadace Partnerství
Adapterra Awards
Teplárna ČB
EkoWATT
Solární asociace
AKU-BAT
I-tec
SmVaK Ostrava
Energie AG
Den malých obcí
Denios
PSAS
Rema
K-tech Komunální technika
Meva a.s.
EKO-KOM
ČEVAK
Povodí Vltavy
SRVO
e-Salon