Zrušením územní rezervy pro kanál Dunaj-Odra-Labe se uleví také obcím v kraji

| zdroj: Pardubický kraj0

zdroj: Ilustrační foto/ Pardubický kraj

Informaci o tom, že vláda ve středu rozhodla o zrušení územní rezervy pro kanál Dunaj-Odra-Labe přivítaly nejen samosprávy měst a obcí, které byly touto územní rezervou omezené, ale také vedení Pardubického kraje. Podle hejtmana Martina Netolického se jedná o důležitý moment pro obce, kterým územní rezerva dlouhá léta blokovala další výstavbu a rozvojové plány.

„Zrušení územní rezervy pro kanál Dunaj-Odra-Labe je z pohledu rozvoje řady měst a obcí na trase klíčovým okamžikem, který je prvním předpokladem pro jejich další rozvoj. Jedná se například o Českou Třebovou, Třebovice či Rybník. Obcí, kterým však územní rezerva, která byla stanovena i v několika variantách, velmi znesnadňovala například budování infrastruktury či bytovou výstavbu. Například v České Třebové se v ochranném pásmu kanálu nacházelo 43 hektarů území. I za stávající ekonomické situace považuji tento krok za jediný možný a logický,“ uvedl hejtman Martin Netolický, který o omezení pro obce v kraji v minulosti opakovaně jednal s jednotlivými členy dnes již bývalé vlády.