Reklama

ZPRAVODAJSTVÍ

Druhý ročník soutěže Nadace Partnerství o nejlepší adaptační opatření nyní kvůli koronavirové krizi nechává své přihlášky otevřené až do 27. dubna.


Voda je náš nejcennější přírodní zdroj. Jak je důležitá, si většinou uvědomíme až v okamžiku, kdy přestane být samozřejmostí.


Dostupná a čistá voda je nezbytným předpokladem kvality života všech. Důležitost významu vody nám má připomínat 22. březen, na který připadá Světový den vody.


Státní zdravotní ústav vydal doporučení pro nakládání s použitými ochrannými pomůckami v době koronavirové pandemie.


Pitná voda nemůže být virem ohrožena, k jeho přenosu dochází kapenkovou cestou a přímým dotykem, mimo toto prostředí přežívá jen krátkou dobu.


MŽP s ohledem na nouzový stav žádá o pardon instituce, které ze zákona vymáhají sankce.


Zásobování potravinami funguje plynule jak běžných obchodech, tak i v těch, které se specializují na zero waste styl života.


Státní zdravotní ústav zveřejnil stanovisko národního referenčního centra pro hygienu půdy a odpadů k prevenci nákazy COVID – 19 u pracovníků provozů kanalizací a čistíren odpadních vod. 


Udržitelnost a obnovitelné zdroje. To jsou témata, kterými se místní samosprávy v posledních letech zabývají stále více.


Zpráva Spojených národů varovala svět před blížící se „tsunami elektroodpadu“. Právě elektroodpad totiž představuje jednu z nejrychleji rostoucích složek globálního odpadu.


PARTNEŘI