ZPRAVODAJSTVÍ

V Olomouci probíhá dvoudenní konference Národní sítě zdravých měst pod názvem Síťujeme a podporujeme obce 2020. Cílem akce je představit dobrou praxi v oblastech, kde již zvyšování kvality života aktivně funguje.

Lesy ČR v rámci programu #vracimevodulesu vybudovaly soustavu tří vodních nádrží v lokalitě Pustý zámek v Jihomoravském kraji a nádrž Police v kraji Vysočina.

Čím dál častěji jsou úspory a vlastní produkce energií zmiňovány také v souvislosti s obcemi a malými městy. Jedním z příkladných regionů v této oblasti je Opavsko.

Již příští týden se můžete těšit na konferenci NSZM ČR. Konat se bude 23. až 24. 1. 2020 v Olomouci. Máte možnost získat inspiraci z praxe měst, obcí a regionů.

Pardubice, podobně jako řada jiných měst, letos zvýší poplatek občanů za likvidaci odpadů. Neměnil se víc než deset let, přestože stoupá objem likvidovaných odpadů i komfort služeb, které obyvatelé Pardubic v tomto směru mají.

Město Jihlava k 31. 12. 2012 vystoupilo z dobrovolného svazku obcí Svaz vodovodů a kanalizací Jihlavsko (dále SVAK, svazek). Tento rozchod však probíhal velmi nestandardně a vyústil v dlouhé soudní spory.

Velmi pravděpodobně náš čekají přesuny významných výrobců mezi kolektivními systémy a celková konsolidace trhu.

Blíží se termín uzávěrky soutěže o nejlepší webové stránky a elektronické služby Zlatý erb. Soutěžící mohou ohlásit i Smart City projekty.

Národní síť Zdravých měst ČR vyhlásila na podzim 2019 hlasování "NEJpraxe Zdravých měst 2019". Vítězem se stalo Zdravé město Tábor s praxí „Alternativní pohony v komunální technice“.

Na rekonstrukci páteřních vodovodů a propojování vodovodních soustav bude vynaloženo v příštích dvou letech bezmála půl miliardy korun. Pro vlastníky vodárenské infrastruktury vytvoří Ministerstvo zemědělství (MZe) samostatný dotační program, pomocí kterého na peníze dosáhnou.