ZPRAVODAJSTVÍ

19. 10. 2019

Den stromů

Na 20. října připadá Den stromů. Je to svátek, který stromy oslavuje prostřednictvím jejich společného sázení. V České republice se bude hromadně sázet již dnes.

1. ročník konference určené nejen firemním ekologům se bude konat 22. října v Technoparku Kralupy. Představí se zde nové směry a trendy v minimalizaci dopadů průmyslových firem na životní prostředí z pohledu praxe a nové legislativy.

Na začátku října se v Praze konala mezinárodní konference „Odpovědné veřejné zadávání 2019 - strategický přístup k zadávání veřejných zakázek“.

Otázky týkající se provozu městských tepláren a jejich budoucnosti řeší konference Městské teplárny - modernizace a optimalizace dodávek tepla do měst.

Využití sběrového papíru v Česku klesá a v současné době dosahuje kolem 20 %. Samotný sběr papíru naopak neustále roste. Konstatoval to Jaroslav Tymich na konferenci Cirkulární průmysl v České republice.

V rámci Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně se koná také Den České asociace oběhového hospodářství. Hlavním tématem dne je Cirkulární průmysl v České republice.

Výstaviště v Brně hostí Mezinárodní strojírenský veletrh. Souběžně s MSV konají i veletrhy Transport a Logistika a ENVITECH.

Radka Vladyková ze Svazu měst a obcí ČR zhodnotila stav České republiky v oblasti koncepce Smart City. Zdůraznila nutnost komunikace s občany, protože spokojený život lidí je jedním z klíčových aspektů celé strategie.

„World Habitat Day“ připadá v tomto roce na 7. října. Jeho smyslem je připomínat stav měst, odpovědnost za jejich rozvoj a význam odpovídajícího bydlení pro kvalitu života.

Podzimní světový autosalon ve Frankfurtu ovládla elektrizovaná auta. Také Česká republika má svou prestižní akci pro mobilitu budoucnosti s názvem e-SALON na výstavišti PVA EXPO PRAHA Letňany.