Zelená střecha roku: veřejnost může hlasovat do 31. srpna 2020

| autor: Hana Tomášková| zdroj: Zelená střecha/ MŽP0

zelena_strecha3.jpg
zdroj: Ilustrační obrázek/ redakce archiv

Jednou z možností, jak vrátit přírodu do měst i krajiny, je ozeleňování střech. Právě proto vznikla soutěž Zelená střecha roku. Jejím cílem je upozornit na možnost ozeleňování střech a ukázat, že i v České republice již existuje řada projektů v této oblasti.

Cílem soutěže Zelená střecha roku je seznámit nejširší odbornou i laickou veřejnost s možností ozeleňování střech a stěn budov a jiných stavebních konstrukcí jako součásti udržitelné výstavby, ochrany životního prostředí a návratu zeleně do sídel.

Cena veřejnosti

Stejně jako v minulém roce i letos může veřejnost hlasovat, a to v termínu od 1. června do 31. srpna 2020. Z jedné IP adresy je možné hlasovat vždy 1x za týden. Hlasující může dát svůj hlas i více zeleným střechám a přidělit  dle svého uvážení jednu, dvě nebo tři hvězdičky. Pořadí, v jakém se zobrazují díla na stránce se neustále mění, aby nebyla žádná střecha v průběhu hlasování zvýhodněna.

Vyhlášení výsledků soutěže

Výsledky soutěže budou vyhlášeny 10. září 2020 u příležitosti odborné konference "Zelené střechy - vize budoucnosti"v Praze. Na konferenci naváže druhý den odborná exkurze po zajímavých objektech se střechami pokrytými vegetací. Konferenci je pořádána jako součást Landscape festivalu 2020.

Pro jednotlivá soutěžní díla můžete hlasovat zde.

Soutěž vyhlašuje odborná sekce Zelené střechy při Svazu zakládání a údržby zeleně s podporou Ministerstva životního prostředí.