Žádost o dotace na zlepšování kvality ovzduší pro obce a kraje

| autor: Hana Tomášková| zdroj: NPŽP0

ovzdusi2.JPG
zdroj: Ilustrační foto/ redakce archiv

Do konce června 2021 mohou kraje a obce s rozšířenou působností podat žádost o dotace na ochranu a zlepšování kvality ovzduší.

Výzva č. 2/2021

Předmětem podpory je urychlení realizace závazných a podpůrných opatření vyplývajících z programů zlepšování kvality ovzduší, a to prostřednictvím zpracování Akčního plánu a jeho následného plnění. Za tímto účelem je možné zřídit jedno nové pracovní místo v rámci příslušného organizačního útvaru.

Pracovník na zpracování Akčního plánu

Pracovník se bude podílet na zpracování Akčního plánu a bude v tomto ohledu koordinovat činnost jednotlivých útvarů krajského úřadu nebo obecního úřadu obce s rozšířenou působností (dle typu žadatele) s cílem získat všechny nezbytné podklady pro vypracování Akčního plánu. Pracovník bude k získání nezbytných podkladů pro tvorbu Akčního plánu aktivně komunikovat a spolupracovat rovněž s příslušnými orgány územní samosprávy, orgány státní správy a dalšími relevantními organizacemi.

Způsobilé výdaje

Maximální výše podpory na jeden projekt činí 50 % z celkových způsobilých výdajů.

Termíny

Ukončení příjmu žádostí: 30. 6. 2021, 14:00 hod., nebo vyčerpání alokace 100 milionů korun
Ukončení realizace podpořených projektů: 31. 12. 2023.

Kontaktní osoby pro tuto Výzvu

Ing. Michal Slezák, ředitel Odboru realizace Národních programů, tel.: + 420 267 994 469, mob.: +420 602 266 166, e-mail: michal.slezak@sfzp.cz
Ing. Martin Novosád, vedoucí Oddělení III. Odboru realizace Národních programů, tel.: +420 267 994 673, mob.: +420 731 499 044, e-mail: martin.novosad@sfzp.cz

Máte dotazy týkající se dotací pro obce? Můžete využít naši poradnu.

Poradna3.png