Vozový park údržby silnic bude zelenější

| zdroj: Jihomoravský kraj0

zdroj: Jihomoravský kraj

Jihomoravští radní na svém zasedání dne 8. března 2023 rozhodli o nákupu čtyř elektromobilů a čtyř dobíjecích stanic. Doplní vozový park organizace Správa a údržba silnic Jihomoravského kraje.

,,Pokračujeme v dlouhodobém trendu a podporujeme naše krajské organizace, aby investovaly při nákupu nových vozidel do ekologických variant šetrnějších k životnímu prostředí. Jsem navíc rád, že zde bylo úspěšně požádáno o dotaci, takže je nákup i ekonomicky výhodnější," uvádí Jiří Crha, radní JMK pro dopravu.

Předpokládané pořizovací náklady jsou ve výši 3,83 milionů korun. Budou zčásti hrazeny dotací na podporu elektromobility z programu Ministerstva životního prostředí ČR, která již byla odsouhlasena ve výši 1,57 milionu korun. Zbylé náklady pokryje fond investic SÚS JMK.