Poradna_obrazek_canva.png
Katalog odpadů

Vodaři v Beskydech pro dobrou věc

| zdroj: SmVaK Ostrava0

aktuality
zdroj: SmVaK Ostrava

Společně do hor na Prašivou u Vyšních Lhot na Frýdecko-Místecku vyrazilo v sobotu 16. září 45 zaměstnanců vodárenské společnosti, aby kilometry, které od startu v Komorní Lhotce urazili, přepočetli na peníze. Ty jsou určeny na dobročinné účely. Celkový dar ve výši 45 tisíc korun směřuje dvojčatům Týnce a Radovánkovi z Ostravy-Fifejd.

Dvojčátka letos nastoupila do první třídy a prostředky potřebují pro svůj boj se spinální svalovou atrofií prvního typu. Léčba tohoto onemocnění je finančně velice náročná, nový typ léčby probíhal v zahraničí – v tomto případě vyžadoval hospitalizaci v Německu, kterou pojišťovna v České republice v dané době odmítla proplatit. Mohla být realizována jen díky pomoci rodiny, nejbližších přátel a dárců. Postupně začaly léčbu (Spinraza) proplácet také pojišťovny v ČR.

Více informací najdete na nadejeprotynkuaradovanka.cz, kde je možné také najít možnosti, jak přispět těm, kteří to doopravdy potřebují. Prostředky, které budou prostřednictvím této sbírky organizace Život dětem vybrány, budou sloužit k nákupu služeb a pomůcek, které jsou nezbytné pro život dětí s postižením, jsou velice nákladné a je jich potřeba opravdu velké množství.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Vodárenství
Sovak
Zdravá města
Satturn
Wasten
JRK
SKS
Ecobat
Nadace Partnerství
Adapterra Awards
Teplárna ČB
EkoWATT
Solární asociace
AKU-BAT
I-tec
SmVaK Ostrava
Energie AG
Den malých obcí
Denios
PSAS
Rema
K-tech Komunální technika
Meva a.s.
EKO-KOM
ČEVAK
Povodí Vltavy
SRVO
e-Salon
Bert