Reklama

VODA

V minulém článku jsme zveřejnili první ze série zamyšlení na toto téma. Se stejným dotazem jsme se obrátili na Svaz měst a obcí České republiky.


Navzdory skutečnosti, že se stále větší množství odpadu znovu využívá, stále hrají skládky hlavní roli. A pokud nepůjde skládkovat „nahlas“, musí to jít „potichu“.


U příležitosti celosvětové akce World cleanup day se na 21. září 2019 chystá hlavní podzimní termín dobrovolnických úklidových akcí. Organizátoři akce vyzývají veřejnost k aktivnímu zapojení do úklidu.


Soutěž Vesnice roku v Programu obnovy venkova má mimo jiné za cíl povzbudit obyvatele venkova k aktivní účasti na rozvoji svého domova. Důležité je také upozornit širokou veřejnost na význam venkova.


V rámci údržby veřejné zeleně používali v Plzni k hubení plevelů ve zpevněných plochách pouze chemické přípravky. Od letošního jara však mají k dispozici ekologický parní stroj.


Vzorem dobrého ekologického, tedy i morfologického stavu je vodní tok přírodní, nepoškozený lidskými zásahy. V naší kulturní krajině se vodní tok zcela neovlivněný člověkem nenajde.


Objevili jste na procházce černou skládku? Chcete zjistit, na jaký úřad se obrátit, aby ji odstranil a uložil pokutu původci?


Domácí čistička odpadních vod je ekonomicky vhodným řešením, jak se zbavit odpadních vod. Musí ale splňovat předepsané limity. Proč je tak důležitý zrovna fosfor?


Náklady na svoz a odstranění odpadu musí často obce doplácet ze svého rozpočtu. Poplatky za vodné a stočné oproti tomu obvykle uhradí náklady za vodu v plné výši. Jak je to možné?


Čelíme jedné z největších kalamit v dějinách lesnictví. Hlavním viníkem je probíhající klimatická změna a s ní související sucho. Je nutné vytvořit na zbytcích starého lesa les nový.


PARTNEŘI