Reklama

VODA

Druhý ročník soutěže Nadace Partnerství o nejlepší adaptační opatření nyní kvůli koronavirové krizi nechává své přihlášky otevřené až do 27. dubna.


Komunální ekologie funguje jako mediální partner Národní sítě Zdravých měst ČR. Cílem je zejména přiblížit příklady dobré praxe do dalších měst a obcí a inspirovat je k následování.


Možná by se mohlo zdát, že není čas zamýšlet se nad takovými prkotinami, jako je budoucí řešení odpadů či vody v obcích a městech. Ono se to nezdá, on je to fakt. Jenže určitě přijde doba – a všichni doufáme, že brzy – kdy to bude pro starosty a starostky opět denním chlebem.


Nedostatek financí věnovaných na opravu vodárenské infrastruktury se projevuje ve městech a obcích vleklými problémy s odpadními vodami i s plynulým zabezpečením pitné vody pro občany.


V souvislosti s výskytem koronaviru vyvolávajícího infekční onemocnění COVID-19, informuje Šumperská provozní vodohospodářská společnost (ŠPVS) své klienty, že šance šíření viru pitnou vodou téměř nulová.


Voda je náš nejcennější přírodní zdroj. Jak je důležitá, si většinou uvědomíme až v okamžiku, kdy přestane být samozřejmostí.


Mottem letošních oslav je Voda a změna klimatu. Ta zasahuje do všech oblastí lidské činnosti a vodárenské společnosti musí realizovat opatření, aby minimalizovaly dopady na odběratele.


Dostupná a čistá voda je nezbytným předpokladem kvality života všech. Důležitost významu vody nám má připomínat 22. březen, na který připadá Světový den vody.


Pitná voda nemůže být virem ohrožena, k jeho přenosu dochází kapenkovou cestou a přímým dotykem, mimo toto prostředí přežívá jen krátkou dobu.


Za chvilku to bude rok, co pro vás vyrábíme tento online deník. Do jeho realizace se zapojilo desítky starostů a lidí z vedení obcí, kteří se podělili o své zkušenosti s prací obcí a měst v oblasti odpadů, ovzduší, vody, odpadní vody, nebo třeba osvětlení, elektromobilitu nevyjímaje.


PARTNEŘI