Video Projekt Když se s odpady nakládá dobře: Vytříděný odpad můžeme prodávat

| autor: Pavel Mohrmann0

zdroj: Ilustrační foto/ redakce archiv

Drtivá většina obcí nechává své odpady cele v rukách svých dodavatelů. Svozové firmy se starají o svoz a jednou za měsíc služby fakturují. Některé obce ale mají s odpadem vyšší ambice.

Snižování nákladů na odpadové hospodářství je v obcích více než žádoucí a není obec, která by nechtěla za své odpady platit méně. Krom zvyšování efektivity a kvality třídění, kontroly svozů a dalších nástrojů si některé obce rozpočet vylepšují prodejem vytříděných komodit.

Dnešní reportáž ukáže práci s odpady, která sice není nějak významným ulehčením rozpočtu na odpadové hospodářství obce, nicméně pomocí je.

Máte otázky k tématu? Hledáte způsoby, jak získat kontrolu nad odpadovým hospodářstvím? Zeptejte se odborníků z oboru:

Poradna3.png

Projekt byl podpořen Ministerstvem životního prostředí, projekt nemusí vyjadřovat stanoviska MŽP.

logo_MZP_CZ (3).png