Tag: KOMUNÁLNÍ ODPADY

roman-kraft-_Zua2hyvTBk-unsplash

Aktuality / Odpady / 20. 1. 2024

Kopřivnické noviny doplní speciální odpadová příloha

Že je třídění odpadu důležité, to dnes ví každé mále dítě. Čím více vytřídíme, tím více pomůžeme přírodě, ale také tím více ušetříme. Ve srovnání s ostatními městy na tom Kopřivnice není ve třídění odpadů špatně, ale stále je co zlepšovat. Z provedené analýzy vyplynulo, že každý Kopřivničan může vytřídit ještě 126 kilo odpadu ročně. Pokud nevíte, jak na to, nenechejte si ujít odpadovou přílohu Kopřivnických novin.

Lahovice,_K_novým_domkům,_kontejnery_na_tříděný_odpad

Aktuality / Odpady / 23. 12. 2023

Svoz tříděného odpadu bude v Praze o svátcích posilněn, lidem pomůže také mapa tříděného odpadu

Svoz odpadu na území Prahy se bude i o vánočních a novoročních svátcích uskutečňovat dle harmonogramu. Posilněn bude v předvečer Štědrého dne až do Silvestra na sídlištích a dle situace také na dalších místech. Sběrné dvory zůstanou o svátcích a na přelomu roku zavřené. Odstrojené vánoční stromky mohou lidé u popelnic odkládat až do února.

Arnoštovice,_kontajnery

Aktuality / 9. 12. 2023

Poplatek za odpady se ve Znojmě zvýší na 800 Kč za osobu

Rada města Znojma projednala změnu výše poplatku za odpady pro občany města Znojma. Nová sazba ve výši 800 Kč na osobu za rok bude platit od 1. ledna 2024, pokud návrh schválí prosincové zastupitelstvo. Radní chtějí zachovat slevy pro některé zranitelné skupiny obyvatel.

Image

Aktuality / 15. 11. 2023

Vysočina: Dáváme odpadům druhou šanci

V závěru minulého týdne se v Hrotovicích uskutečnil tradiční dvoudenní seminář na podporu komunálního odpadového hospodářství ve městech a obcích Kraje Vysočina, určený starostům, zastupitelům, pracovníkům v odpadovém hospodářství obcí s rozšířenou působností a pověřených obcí i zástupcům regionálních svozových společností.

Partneři

Vodárenství
Sovak
Zdravá města
Satturn
Wasten
JRK
SKS
Ecobat
Nadace Partnerství
Adapterra Awards
Teplárna ČB
EkoWATT
Solární asociace
AKU-BAT
I-tec
SmVaK Ostrava
Energie AG
Den malých obcí
Denios
PSAS
Rema
K-tech Komunální technika
Meva a.s.
EKO-KOM
ČEVAK
Povodí Vltavy
SRVO
Bert