Video: Nulový odpad: Municipality jako příklad prevence vzniku odpadu

| autor: Pavel Mohrmann0

zdroj: Ilustrační foto/ redakce archiv

Komunální odpad je heterogenní materiál. Z hlediska chemického by se dalo říci, že se v tomto odpadu nachází převážná většina existujících prvků. Tento fakt dělá z komunálního odpadu velmi složitou záležitost.

Obce mohou přispět velmi zásadně k omezení produkce komunálního odpadu. Mají k dispozici několik nástrojů, jejichž zavedením se mohou úspěšně podílet na předcházení vzniku odpadů. V dnešní videoreportáži ukážeme oblasti, kde se může obec aktivně podílet na zásadním omezení produkce komunálních odpadů.

Máte dotazy týkající se tématu? Můžete se obrátit na odborníky prostřednictvím naší Poradny:

Poradna3.png

Projekt byl podpořen Ministerstvem životního prostředí, projekt nemusí vyjadřovat stanoviska MŽP.

logo_MZP_CZ (3).png