| autor: Jihlava0

Veřejné projednání ideové studie Stříbrného údolí

„Při setkání chceme současně diskutovat o rozvoji území s přihlédnutím ke klimatickým změnám, jako je sucho a kůrovcová kalamita, které budou v blízké budoucnosti stále více ovlivňovat podobu a kvalitu života v lokalitách Stříbrného údolí,“ uvedl náměstek pro oblast územního plánování Vít Zeman.

Druhá část setkání bude věnována diskusi o konkrétních lokalitách, které Stříbrné údolí tvoří, jako jsou Staré Hory, Český mlýn, okolí Robinsona, Amfiteátr Heulos nebo Stará Plovárna.

„V rámci diskusí bychom rádi propojili pohled města, obyvatel a organizací, spolků nebo firem, které v lokalitách vyvíjejí svou činnost,“ doplnil Vít Zeman.

Výstupem ze setkání budou připomínky a podněty, které budou do studie zapracovány. Studie bude následně přeložena Zastupitelstvu města Jihlavy ke schválení a povede k nastavení kroků směřujících k realizaci vybraných opatření nebo záměrů.

Úvodní foto ilustrační/ Pixabay