Ústí nad Labem získalo dotaci na nákup nízkoemisních vozidel

| zdroj: Ústí nad Labem0

sophie-jonas-9eLBz_H5aso-unsplash
zdroj: unsplash.com

Město plánuje nákup dalších nízkoemisních vozidel pro Pečovatelskou službu, příspěvkovou organizaci. Vozidla budou pořízena z financí získaných od Ministerstva práce a sociálních věcí.

Radní schválili přijetí dotace od Ministerstva práce a sociálních věcí ve výši 4 000 000 Kč. Poskytnutá dotace bude použita na nákup nízkoemisních vozidel, která bude využívat Pečovatelská služba Ústí nad Labem.

Cílem projektu je zajištění lepší technické připravenosti, akceschopnosti a poskytování kvalitních registrovaných služeb osobám se zdravotním postižením, seniorům, osobám s duševním onemocněním a zaměstnancům sociálních služeb.

Z poskytnuté dotace budou zakoupeny čtyři osobní elektromobily kategorie M1. „Postupně se daří obměnit kompletní vozový park pečovatelských služeb včetně využití elektrických vozidel,“ uvedl náměstek primátora Tomáš Vlach.