Poradna_obrazek_canva.png
Katalog odpadů

Ústecký kraj zacílí kampaní ohledně třídění odpadu na školy a starosty obcí

| zdroj: Ústecký kraj0

aktuality.jpg
zdroj: Ústecký kraj/ Jednání u hejtmana se zúčastnil také Tomáš Kirbs, předseda Výboru pro životní prostředí a za společnost EKO-KOM, a. s., Alice Karlíková, regionální manažerka EKO-KOM, a. s., pro Ústecký kraj a Jiří Záliš, nový oblastní manažer

Hejtman Ústeckého kraje Jan Schiller přivítal na krajském úřadě zástupce společnosti EKO-KOM, aby s nimi prodiskutoval možnosti spolupráce na rok 2022. Region, ve kterém žijeme, nepatří v celorepublikovém měřítku zrovna k těm nejlepším v odpadovém hospodářství, a proto je zapotřebí zvýšit povědomí o třídění odpadu. S tím by mohl pomoci právě Ústecký kraj.

Zástupci společnosti EKO-KOM, a. s., se s krajem dohodli, že od příštího roku společně rozjedou na základních a středních školách osvětu ohledně třídění odpadu a také zacílí kampaní na starosty a obce s rozšířenou působností. Na jednání byla přítomna také náměstkyně hejtmana Lubomíra Mejstříková a předseda Výboru pro životní prostředí Zastupitelstva Ústeckého kraje Tomáš Kirbs.

Ústecký kraj se o problematiku odpadového hospodářství zajímá. Jen letos se uskutečnila na úřadě konference s názvem Teorie a praxe v odpadovém hospodářství 2021 a také dvě výjezdní zasedání Výboru pro životní prostředí Zastupitelstva Ústeckého kraje (jedno do Želechovic na řízenou skládku, druhé pak do areálu komořanské teplárny, kde by v budoucnu mohlo vyrůst zařízení pro energetické využití odpadu).

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Vodárenství
Sovak
Zdravá města
ABPlast
Satturn
Meva a.s.
Fair Care
Wasten
JRK
SKS
Ecobat
Nadace Partnerství
Adapterra Awards
Teplárna ČB
EkoWATT
Solární asociace
AKU-BAT
Sensoneo
I-tec
SmVaK Ostrava
Energie AG
Den malých obcí
Zlatý erb
Denios
Syba
PSAS
Rema