Třídíme oblečení s POTEX aneb 15minutová výzva Protřiď si šatník, část V. Boty

| zdroj: Potex0

boty
zdroj: Ilustrační foto/ Pixabay

S novým rokem si mnoho lidí dává předsevzetí. Kdo má v plánu protřídit šatník a ponechat si to, co opravdu využije, může se zapojit do výzvy s POTEX. Dnešní výzva se zaměřuje na boty.

vyzva5a
vyzva5b
vyzva5c
vyzva5d
vyzva5e

Planetu Zemi máme jen jednu a podle toho bychom se o ni měli starat. Jedním z možných způsobů je nepřitěžovat ji naším odpadem. V případě textilu to znamená nakupovat s rozumem, starat se o oblečení a boty, aby vydržely co nejdéle a v případě, že je již nevyužijeme, poslat je smysluplně dál.
Recyklace textilu má mnoho výhod. Na jedné straně jde o snížení odpadu posílaného na skládky, snížení skleníkových plynů a ochranu životního prostředí. Na druhé straně jde o podporu a pomoc potřebným. Díky textilu, který je darován do oranžových kontejnerů je možné podporovat neziskové organizace ať už materiálně nebo finančně.
Pokud si chcete více přečíst o tom, proč recyklovat, navštivte portál POTEX - recyklujeme textil.