Poradna_obrazek_canva.png
Katalog odpadů

Středočeský kraj se chce více zapojit do řešení otázek v oblasti transformace energetiky

| zdroj: Středočeský kraj0

karsten-wurth-UbGYPMbMYP8-unsplash
zdroj: unsplash.com

Středočeský kraj chystá kroky v oblasti transformace energetiky. Radní podpořili návrh uzavřít Memorandum o partnerství a spolupráci v oblasti transformace energetiky a současně vstup kraje do Svazu moderní energetiky. Návrh ještě podléhá schválení zastupitelstvem.

„Považuji za důležité, aby se Středočeský kraj věnoval oblasti transformace energetiky v České republice systematicky. I když existují projekty, jako jsou například vodíkové autobusy nebo energetické úspory v budovách kraje a jeho organizací, systémový přístup k celé problematice bohužel chybí. Proto navrhuji jednak zapojení Středočeského kraje do iniciativy některých krajů a jimi zřízených organizací formou uzavření memoranda, a také zapojení kraje do Svazu moderní energetiky formou členství,“ uvedla radní pro oblast životního prostředí a zemědělství Jana Skopalíková. Členský příspěvek pro Středočeský kraj by činil 30 000 korun ročně.

Podpisem memoranda chce kraj přispět a navázat spolupráci v oblasti transformace energetiky a koordinovaném rozvoji obnovitelných zdrojů energie. K tomuto účelu chtějí kraje ustavit Energetickou platformu krajů ČR. Vzájemná spolupráce by měla probíhat například v oblastech posilování energetické soběstačnosti a bezpečnosti krajů, implementace energetického managementu na úrovni krajů s přesahem do měst a obcí, snižování energetické náročnosti municipalit, komunální a komunitní energetiky, rozvoje konceptu SMART Region a SMART City, ale i edukace nebo cirkulární ekonomiky.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Vodárenství
Sovak
Zdravá města
Satturn
Wasten
JRK
SKS
Ecobat
Nadace Partnerství
Adapterra Awards
Teplárna ČB
EkoWATT
Solární asociace
AKU-BAT
I-tec
SmVaK Ostrava
Energie AG
Den malých obcí
Denios
PSAS
Rema
K-tech Komunální technika
Meva a.s.
EKO-KOM
ČEVAK
Povodí Vltavy
SRVO
e-Salon
Bert