Poradna_obrazek_canva.png
Katalog odpadů

Solární panely na střechách ředitelství správy a údržby krajských silnic

| zdroj: Jihomoravský kraj0

solar4
zdroj: Ilustrační foto/ Pixabay

Fotovoltaická elektrárna vznikne ještě letos také na střechách areálu ředitelství Správy a údržby silnic Jihomoravského kraje v Brně v ulici Ořechovská. Projekt ve středu 25. ledna 2023 schválila krajská rada.

„Zařízení za téměř 3,5 milionu korun včetně DPH bude tvořit celkem 146 kusů fotovoltaických panelů o výkonu 410 Wp. Celkový instalovaný výkon fotovoltaického systému bude činit 59,86 kWp,“ popisuje podrobnosti projektu krajský radní pro oblast dopravy Jiří Crha. Jak následně dodává, kraj se s žádostí o finanční podporu tohoto záměru obrátí na Program Životní prostředí Státního fondu životního prostředí ČR – stát by tak s jeho realizací mohl pomoci částkou 2,8 milionu korun.

„Energetický management Jihomoravského kraje směřuje ke stále větší realizaci fotovoltaických systémů, jakožto ekologického zdroje energie. Elektrárna v Horních Heršpicích bude vybudovaná na střechách dvou objektů. Součástí uvedeného projektu je také instalace bateriových systémů pro akumulaci elektrické energie,“ dodává náměstek pro životní prostředí Lukáš Dubec

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Vodárenství
Sovak
Zdravá města
Satturn
Wasten
JRK
SKS
Ecobat
Nadace Partnerství
Adapterra Awards
Teplárna ČB
EkoWATT
Solární asociace
AKU-BAT
Sensoneo
I-tec
SmVaK Ostrava
Energie AG
Den malých obcí
Denios
PSAS
Rema
K-tech Komunální technika
Meva a.s.
EKO-KOM
ČEVAK
Povodí Vltavy